Elixír mládí anebo o vitamínu C

9. listopadu 2012 v 20:16 |  Celkově ozdravné metody
Výtažek z dokumentu o vitaminu C

Objevil elixír mládí?
Rostlinu umožňující požívat vysoké dávky vitamínu C a zvyšující a prodlužující jeho účinek objevil devětapadesátiletý Jan Hromada z Opavy. Svůj preparát nazval elixírem mládí, a není se co divit. Díky němu a vitamínu C si totiž sám vyléčil plotýnky, spravil všechny zuby, zlikvidoval alergie, definitivně skoncoval s chřipkou! A navíc se zdá, že místo aby stárnul, Jan Hromada mládne. Zmizely mu například všechny vrásky na čele!

Jan Hromada přitom není ani lékař, ani výzkumný pracovník. Vystudoval hornickou průmyslovku a živý se výrobou betonových prefabrikátů. Objev přišel před mnoha lety náhodou:
"Trápila mě tehdy rýma a kašel a můj známý doktor mi dal dvě tuby vitamínu C. Sice jsem ho bral, ale měl jsem po něm vždycky průjem a bolelo mě hrozně břicho. Až jednou mi po jeho užití nebylo nic a naopak mi bylo mnohem lépe. Uvažoval jsem, čím to může být, až jsem přišel na to, že jsem spolu s vitamínem C užil i něco jiného. Tak jsem to zkusil a fungovalo to," popisuje zrod svého objevu Hromada.
Od té chvíle užíval vitamín C spolu se svým preparátem na kdejaký neduh. Objevily se například střevní problémy, na ty to fungovalo doslova přes noc. "Odešly mi plotýnky, nebyl jsem schopen dojít ani na záchod, doktoři mi nabízeli operaci, ale já začal brát zvýšené dávky vitamínu C s mým preparátem, plotýnky se zklidnily, a posléze problémy úplně zmizely!" říká Jan Hromada.

Neuvěřitelný úspěch měl jeho preparát s vitamínem C i při léčbě chrupu (tedy dásní a zubů).
"Kdysi se mi příšerným způsobem kazily zuby, dnes se mi díky tomu zuby už mnoho let vůbec nekazí!" potvrzuje Hromada. Doslova zázračný účinek měl jeho preparát s vitamínem C i na jeho alergie. "Každé jaro jsem míval alergické potíže, někdy se to vleklo i přes celé léto. Bránil jsem se tomu léky na alergii, a nakonec jsem na léčbu různých komplikací dostal antibiotika. Ale pořád jsem se z toho nemohl dostat. Tak jsem si jednou ráno vzal svůj preparát a vitamín C, bral jsem co půl hodiny jeden vitamín, celkem asi 22 gramů za den. Druhý den mi bylo lépe, vzal jsem si postupně 12 gramů céčka, a pak ještě několik dnů po šesti gramech a alergie (a doprovodné záněty) byla pryč! Za dva dny mi to udělalo totéž, co antibiotika za dva týdny. Další rok jsem bral preventivně tři až šest gramů céčka s preparátem denně a poprvé v životě jsem neměl alergii! A pak už nikdy, definitivně jsem se jí zbavil!" říká Jan Hromada, jenž se samozřejmě nejednou setkal s odmítavou reakcí "odborníků".

Ani oslovený vitamínolog nebyl výjimkou: "K tomu, že by vysoké dávky vitamínu odbouraly nějaké nemoci, bych byl skeptický, jestli v tom nehraje roli spíše placebo efekt," míní "přední český odborník" na vitamíny Aleš Horna. "Vitamíny mají své meze a nejhorší je představa lidí, že si vezmu vitamín, a ten za mě všechno udělá, což je ale blbost," dodal povzneseně Horna.

Jan Hromada ale nebral vitamín jen tak, ale v určitém komplexu a v rámci určité pravidelné a odstupňované kůry. Navíc, ve světě již několikrát byla definována (dokonce i lékaři) vitamínová kůra jako metoda léčby alergie. Šlo většinou o kombinaci silnějších multivitamínových přípravků a dietoterapie s vyloučením hlavních (tzv. startujících) potenciálních alergenů (mléko a mléčné výrobky, kukuřice, kukuřičná mouka a kukuřičný škrob, omezení pšenice a pšeničné mouky).

Jan Hromada ovšem dobře ví, že mu vitamín C mnohokrát pomohl a názor "odborníka" ho nezajímá. "Pomocí preparátu a vitamínu C jsem u sebe úplně zlikvidoval chřipku, už mnoho let jsem ji neměl," dodává muž, který si nedělá nároky na objevy blahodárného účinku vitamínu C na lidský organizmus. "Nic nového jsem samozřejmě neobjevil, vitamín C tak prostě funguje. Já jen objevil plodinu, resp. preparát z ní, který umožňuje brát vysoké dávky vitamínu C s léčebnými účinky. Plodina sama o sobě nějak zvlášť léčivá není," vysvětluje Hromada. "Jen zabraňuje rychlému vyloučení vitamínu C močí z těla ven a zlepšuje jeho využití."

O vlivu vitamínu C na stárnutí lékaři vědí již dávno. Například dvojnásobný držitel Nobelovy ceny (jednu z nich dostal právě v souvislosti s objevy s vitamínem C) Linus Pauling "neměl pochybnosti o tom, že vitamín C je velmi důležitý element brzdící stárnutí," píše ve své publikaci Vitamíny a prevence Antonella Fanto. A Jan Hromada je toho živoucím důkazem. Ač mu táhne na šedesátku, vypadá daleko mladší. "Mám méně vrásek než ve dvaceti," usmívá se muž mínící, že není nějakou výjimkou, která snese velké dávky vitamínu C. "Míchal jsem svůj preparát i svým známým a přátelům, brali přes 20 gramů vitamínu C denně a neuškodilo to, naopak jim to pomohlo," upozorňuje Hromada a dodává, že jeho preparát nebude nikdy masově vyráběn a používán.
"Oslovil jsem některé farmaceutické firmy, ty ale nemají pražádný zájem na tom, aby se začalo hojně užívat vitamínu C, protože je příliš levný a nedá se na něm moc vydělat. Vitamín C třeba v organismu podporuje tvorbu interferonu, který má léčebné účinky například při roztroušené skleróze. Lignus Pauling píše: ´Proč léčit velmi drahými léky s obsahem interferonu, když tentýž účinek má vitamín C ve větších dávkách?´ Jenže to by zas jedovarnické firmy nevydělaly," poukazuje Hromada s tím, že surovina pro jeho preparát nepotřebuje schvalování, ani žádné laboratorní rozbory. Je to totiž normální potravina, která je běžně k sehnání!
A co že to tedy vlastně je? Jan Hromada se to poprvé v životě rozhodl prozradit veřejnosti.
"Je to velmi jednoduché. Obyčejná rajčata!" odhaluje dosud přísně střežené tajemství. "A stačí jich velice málo. Rajčata mixuji a míchám s multivitaminem, resp. dostatkem vitamínu C. Je přitom jedno, jaké množství vypijete a kolik rajčat sníte, je to totéž," říká Jan Hromada, který doporučuje dávku 1 až 2g vitamínu C denně, při zdravotních problémech ji ale lze postupně navýšit třeba až na 30 gramů.

Pokud se jej ale někdo rozhodne následovat a užívat pravidelně vyšší dávky vitamínu C, je potřeba užívat i kyselinu listovou, která se při takové kůře rychle spotřebovává, a čas od času i vitamín B6 a hořčík, jinak některým jedincům hrozí tvorba ledvinových kamenů.
cit. z www.upramene.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama