Únor 2013

Ranní životabudič

22. února 2013 v 22:53 O pití
Ranní životabudič:
zamíchat do půllitru teplé vody (max. 40 stupňů Celsia) zarovnanou lžíci medu, vylisovanou šťávu z půlky citronu a 10 kapek propolisové tinktury (koupíte v lékárně nebo vlastní příprava z lékárenského 96 % lihu a propolisu - nechat 3 týdny louhovat s protřepáváním).
Vypít co nejdříve po probuzení.
Účinek:
Med rychle doplní cukry, které spálí mozek v noci, spolu s propolisem doplní enzymy, vitamíny a stopové prvky.
Citron povzbudí organismus dávkou vitamínu C a voda doplní tekutiny, které jsme v noci ztratili pocením a vyloučením ledvinami. Životabudič je vhodné užívat každodenně a dlouhodobě.
z webu Vitalion

Jak se zbavit černých teček

22. února 2013 v 22:26 Kosmetické vychytávky
Zbavit sice dočasně (protože trvale se těhle otravných šmejdů zbavit prostě NEJDE), zato velmi úspěšně - a to pomocí masky ze zeleného (francouzského) jílu, kterou si sami namíchate. Osobně na černé tečky už jiného nepoužívám.

Jinak, už vyrobené masky s obsahem jílu samozřejmě sehnat jdou (já měla kdysi např. od Freemana), nicméně čistý jíl je prostě čistý jíl, a žádná maska, která ho obsahuje jen jako jednu ze složek, se mu účinky na černé tečky prostě rovnat nemůže. To říkám já :)


A TEĎ UŽ K POSTUPU:


Množství do misky sypu od oka, ale dalo by se říci, že je to 1 hodně vrchovatá polévková lžíce až 2 méně vrchovaté.

Následně přidáte druhou složku - vodu.

V návodech na netu se samozřejmě nejčastěji dočtete, ze vodu nalijete a zamícháte, simply.

Většinou následuje i varování, že jíl nemá přijít do kontaktu s kovem, tedy nemíchat lžičkou - každý to opakuje, ovšem bez podrobnějšího vysvětlení PROČ; jednou jsem po tom pátrala a ničeho rozumného jsem se nedobrala, prostě to jílu má nějak škodit; no tak ok, kov prostě vynechte, pokud by vás ho snad napadlo v nějaké fázi použít.

Mně je to každopádně jedno, protože já vodu do jílu nemíchám. To je hlavní specifikum mé přípravy masky. Vodu totiž do jílu nechávám pomalu nasáknout.
Jak jsem na to přišla, už dnes nevím, ale mám pocit, že jsem to kdysi někde četla jako tradiční postup.
Na množství výše uvedené dám 2-3 lžíce vody, které naliji po okrajích jílu tak, aby okamžitě zvlhčily cca třetinu množství v misce. Potom už ho nechám stát a čekám, až se necucá i zbytek - trvá to tak půl hodinky.
V případě, že byste ani po půl hodině neměli obsah komplet tmavě zelený, na suchá místa nakapejte (nebo nastříkejte) ještě trošičku vody, ale pozor, abyste to nepřehnali. Maska musí mít krémovou konzistenci ... našlehané smetany? třeba ... rozhodně nesmí být jogurtově tekutá.

Každopádně, celá tahle vodoanabáze chce jen trochu praxe v přípravě, po takovém třetím pokusu už nad množstvím vůbec nebudete uvažovat, ani ho odměřovat na lžíce.
Pokud by někomu vadil požadavek času na nasáknutí jílu (aneb masku musím udělat hned a nemám čas čekat ještě půl hodiny), samozřejmě vodu může i zamíchat, ovšem první postup má jednu hlavní výhodu.

Totiž, maska se má nechat působit nějakou dobu, ideálně alespoň 30 - 45 minut, ale klidně i 60 minut. Ovšem takovou dobu vám při zamíchání vody nevyschlá nevydrží a proto, aby se rychlému vysychání zabránilo, se v návodech jedním dechem doporučuje celou masku už na začátku přikrýt potravinářskou fólií (buď si do kusu můžete udělat otvory na oči a ústa, nebo na masku přiložit jen fólii na kousky).

No, tak jako každému podle jeho chuti, ale mně osobně byl pocit fólie na obličeji tak neuvěřitelně nepříjemný, že se to ani nedá popsat. Pokud vy fóliofobií trpět nebudete, klidně masku pro urychlení přípravy míchejte a pak přikrývejte.

Ovšem v případě, že jíl necháte sám nasáknout, žádnou fólii potřebovat nebudete. Z nějakého, mně z fyzikálního hlediska ne zcela jasného důvodu, zde totiž platí přímá úměra, že čím pomaleji se jíl nacucává, tím pomaleji i vysychá.

Vliv na rychlost schnutí má samozřejmě i tloušťka masky, z vrchovaté lžíce budete mít cca 3 mm masky. Pokud byste nanesli třeba 1 cm, nevyschne vám rychle ani při zamíchání ;) ale upřímně říkám, že 1 cm silné vrstvy na obličeji je velmi těžké dosáhnout :D a také to není přiliš ekonomicky výhodné.
Poté, co maska na obličeji alespoň trochu proschne (nemusíte čekat až do naprostého a totálního proschnutí, po 40 minutách ji klidně smyjte, ať je v jakémkoli stavu), omyji ji hodně teplou vodou.
Následně použiji peeling, opět smyji, obličej pořádně promasíruji hrubším ručníkem a jako finální fázi obličej znovu opláchnu, tentokrát ledovou vodou, která krásně stáhne póry a postmaskovou pleť ochladí. Vodu osuším už jen jemně.

Obličej pak namažu nějakým hodně výživným nebo hydratačním krémem (oblíbený mám pro tento účel Cicalfate od Avene).

Výsledkem je nádherně jemná pleť bez jakékoli stopy po černých tečkách.

Masku si dělám většinou 2x měsíčně, ale v případě potřeby můžete provádět i týdenní aplikaci.
cit. z webu Černá Moora

Akné I.

21. února 2013 v 20:58 Kosmetické vychytávky

Několik vychytávek

Koloidní stříbro

Vše, co jsem vyzkoušela, zabíralo jen chvíli, ale pak jsem objevila koloidní stříbro.
Každý večer po sprše stačilo dát na tamponek a dočistit pleť stříbrem. Dd té doby mám pokoj, takže maximální spokojenost .
Žádná přesušená ani stažená pleť jako po jiných přípravcích, ale hlavně to zabralo.

Bahenní masky, jíly
... já jsem tedy už nad akné zvítězila, ale používala jsem, když to bylo nejhorší, masku ze zeleného bahna a ze zelené hlíny..krásně vyčistily a stáhly póry... a teď, když už mám třeba jen pocit, že se mi s pletí něco děje, použiju tu černou bahenní masku...je detoxikační a hydratační..používám ji jako takovou preveci...

Acylpyrin
Když se objeví občas nějaká neplecha na pleti, tak uplně super funguje tableta Acylpyrinu rozpuštěná v pár kapkách vody. Na postižené místo aplikovat několikrát denně namočenou vatovou tyčinkou.
Je to za pár korun a super výsledek.

Jablečný ocet
Já vám napíšu můj osvědčený recept.Je mi 29 let a pupínky mě trápily donedávna.
Vyzkoušela jsem všechno možné, i kožního specialistu vždy to ustoupilo jen na chvilku.
A peněz jsem do toho dala taky požehnaně....
Pak jsem někde četla o účincích jablečného octa:
- nejenže je zdravé ho pít (naředěný s vodou a medem) a v této kombinaci i velice chutný a osvěžující
- přidává se i do koupele a polévají vlasy pro lesk.
Vše jsem vyzkoušela a nedám na něj dopustit, ale je výtečný právě na pupínky, jelikož je velice desinfekční a dělám to následovně:
Mám lahvičku s rozprašovačem od jiného přípravku.
Naliju do jedné čtvrtiny ocet a doliju vodou.
A pak si stříkám na tamponek a plet si takto dvakrát denně čistím jako normální pleťovou vodou.
Octového odéru se nebojte, po pár minutách vymizí
Od té doby mám klid. A láhev octa stojí kolem 20Kč. Co víc dodat.


Mám také levnou metodu.
Je mi 52 let. Když jsem byla v pubertě, měla jsem také problémy s akné.
Tenkrát mi poradila jedna zdravotní sestra: kup si štětku na holení, zastřihni u ní konečky štětin, aby štětiny byly pevnější, namydli mýdlem, které ti vyhovuje a podle potřeby krouživými pohyby vyčisti obličej a
opláchni.
Doposud to tak praktikuji, nyní asi jedenkrát týdně.
Myslím si, že je to nejlepší způsob vyčištění pleti.
V mládí se mi velmi mastila pleť, obličej jsem čistila nejprve denně, pak ob den, pak podle potřeby.
cit. z různých webů

Lupy

21. února 2013 v 20:29 Kosmetické vychytávky
Lupy mě trápily několik let. Někde jsem se dočetla, že je to způsobeno nedostatkem vitamínů B.
Koupila jsem si Pangamin (konkrétně zn. XX s koenzymem Q10).
Užívala jsem ho 1 až 2× denně (tedy méně byla doporučená dávka) a do měsíce lupy úplně zmizely bez používání speciálních šampónů.
z webu Vitalion

Dehydratace organismu - k zamyšlení

6. února 2013 v 21:05 O pití
Nic nenahrazuje vodu - vůbec nic.

Žádný nápoj - žádná káva, žádný čaj, žádné alkoholické nápoje.
Ani ovocné šťávy.
Každý z nich má svůj vlastní program.
Vaše tělo je zvyklé na tekutinu, která žádný program nemá, protože tělo závisí na svobodě této tekutiny, vody, protože v těle jsou dva druhy vody.
Je zde již používaná a zaměstnaná voda, která není vhodná pro nové funkce.
Tělo potřebuje vodu novou, či volnou, k tomu, aby mohlo nové funkce vykonávat.
Když dáte tělu nápoje obsahující cukr nebo kofein, tyto dvě látky mají v těle svůj vlastní chemický program.
Maří účel potřeby vody.

Alkohol vlastně zastavuje nouzové systémy přívodu vody do důležitých buněk, jako jsou například buňky mozkové.
V procesu reverzní osmózy Vaše tělo filtruje a vstřikuje vodu do buněk, tomu říkám reverzní osmóza.
A k tomu musí zvýšit krevní tlak, aby mohlo překonat osmotický tah vody ven z buněk, a opětovně vstříknou vodu do buněk.
To je důvod, proč se u nás při dehydrataci objevuje vysoký krevní tlak.
A tento proces reverzní osmózy je zastaven alkoholem.
Alkohol zastavuje filtrační systém.

Chronické onemocnění způsobené nedostatkem vody.

Lidský organismus projevuje dehydrataci řadou symptomů a příznaků - jinými slovy, mozek vnímá dehydrataci či únavu během dne, nebo hned ráno, když chcete vstát z postele a jste unavení - to je známka dehydratace.

Pak hněv, rychlá reakce, deprese, to všechno jsou známky dehydratace, když má mozek velmi málo energie z vody na to, aby se s informací vyrovnal, nebo jednal.
To jsou některé postřehnutelné známky dehydratace.

Pak má tělo svůj program pro zvládání sucha, což jsou alergie, hypertenze, diabetes, a také onemocnění imunitního systému.

Řízení sucha znamená, že musíte zalepit díry, kudy se voda z těla ztrácí.

Voda je nejcennější komoditou uvnitř Vašeho těla, a pokud se do něj nedostává dostatečné množství a více vody mizí, tak je to pro Vaše tělo špatná situace.

Vtip v designu Vašeho těla je v tom, že se nastartuje program řízení sucha a pak se objeví alergie, které jsou známkou dehydratace, protože systém, který reguluje vyvážení vody v těle, potlačuje v této energeticky náročné situaci imunitní systém.
Pak dostanete astma.

Dýcháním ztrácíme každý den asi litr vody.
V podstatě, povrchové napětí v alveolech plic produkuje kontrakce těchto malých membrán, a vzduch je vytlačen.
A v tomto procesu voda odchází spolu se vzduchem.
Tak ztratíte dýcháním asi litr vody. Ten potřebujeme doplnit.

Když jej nedoplníme, tak tělo svírá průdušky a ucpává díry.
Tomu říkáme snížené proudění vzduchu v plicích v důsledku dehydratace a označili jsme to pojmem astma.

Roztrušování žargonu je cesta komerční medicíny.

Nezdravý systém přežívá a prosperuje z toho, jak tlačí tyto žargony do myslí lidí, protože lidé jim nerozumějí, slyší je a nedokáží si je přiřadit k ničemu v těle, ale pouze ke strachu, který je do jejich myslí vtloukán.

V Americe je 17 milionů dětí, pravděpodobně víc, protože čísla každým rokem rostou, které mají astma.

A důvodem je, že děti konzumují stále více a více limonád. Za posledních deset let zkonzumovaly děti ve věku od tří do pěti let třikrát více limonády, než v předcházejícím desetiletí.

Takže tito lidé se stávají dehydrovanými, pijí více limonád, což nefunguje stejným způsobem jako voda, a to je důvod, proč dostanou astma.

Dejte těmto dětem vodu a jejich astma zmizí velmi rychle. V řádu několika málo hodin se dýchání stává zcela normální. Inhalátory již nebude potřeba.


Neměli bychom čekat, až budeme mít žízeň, protože voda je hlavním zdrojem energie.

Do doby, než dostanete žízeň, ztratíte energii z vody, kterou jste měli vypít dříve, než jste dostali žízeň.
Takže pokud nedovolíte, aby benzínová nádrž Vašeho automobilu vyschla, než zastavíte a natankujete,
proč byste měli dovolit, aby Vaše tělo dostalo žízeň, než si ve stánku u silnice koupíte nějakou vodu?

Za prvé, lidé by nikdy neměli dovolit, aby dostali žízeň - měli by pít po celý den.
Průměrný člověk potřebuje dva litry vody denně.
Průměrný člověk ve skutečnosti potřebuje čtyři litry vody denně, ale dva litry musíme dodat.
Další dva litry dostáváme z metabolismu jídla a obsahu vody v potravinách.
Potřebujeme toto množství vody k výrobě alespoň dvou litrů moči.
Proto, aby se nezatěžovali ledviny.
Když pijeme dostatečné množství vody tak, že je moč bezbarvá, je to dobré znamení.

Každopádně, mluvili jsme o programech řízení sucha v těle.

Hypertenze je další z těchto problémů.

Když není v těle dost vody, nebo když se tělo stává dehydratované, pochází 66% ztráty vody
z nitra buněk. 26% je z prostředí kolem buněk a pouze 8% se ztrácí z cévního systému.

Ale cévní systém je pružný - stahuje se a uvolňuje, takže nezjistíte problém,
který se děje uvnitř buněk Vašeho těla testováním krve, které probíhá při tak velkém množství stavů.

Kdyby lidé pili vodu v pravidelných intervalech a přijímali dostatek soli a minerálů pro rozšíření kapilárních lůžek, hypertenze by zcela zmizela.

Existuje 60 milionů Američanů, kteří si neuvědomují, že hypertenze je vlastně jedním z projevů
programů řízení sucha v těle, kdy tělo zahájí proces reverzní osmózy, aby dodalo vodu dovnitř
těchto buněk, které trpí z 66% nedostatkem vody.
Farmaceutický průmysl a lékaři arogantně a nevědomě léčí hypertenzi diuretiky.


Bolesti kloubů, bolesti zad, artritidu způsobuje chronická dehydratace.
Lidské tělo má také svá tísňová volání po vodě.

Jsou lokalizovaná tísňová volání. Říkáme jim pálení žáhy, revmatické bolesti kloubů, bolesti zad,
migrény, bolesti zánětu tlustého střeva, chronické bolesti ve svalech a dokonce
angina pectoris - příznaky dehydratace v těle.

Mechanismus je velmi jednoduchý - když není dostatek vody, aby byla rovnoměrně distribuována
a některé části těla pracují, ale nedostávají dost vody, aby se vypořádaly se svým toxickým
odpadem a metabolismem, a toxický odpad se v této oblasti nakupí, nervová zakončení v této oblasti
pomocí mozku zaregistrují chemické změny životního prostředí.

A mozek převádí tyto informace pro vědomou mysl ve formě bolesti.


Oslabení je, když je tkáň dehydrovaná, je měnící se strukturou.
Z buněk jako blumy se stávají buňky jako sušené švestky.

Vysušené buňky nefungují stejným způsobem jako buňky hydratované.
Takto vznikají příznaky. Tyto příznaky znamenají, dejte nám složky, které tělo potřebuje.
Když mluvíme o dehydrataci, musíme si uvědomit, že voda přináší do buněk i mnoho dalších dobrot.
Když jsme dehydrovaní, tak nejsou dodávány ani tyto dobroty.

Takže potřebujeme nejen spravit dehydrataci, ale také dodat minerály a vitamíny, a tak dále,
aby se mohlo tělo opravit.


Vnímání žízně není spolehlivé

Když je sucho v ústech, máme žízeň, což je arogantní prohlášení, a bohužel západní medicína se tím řídí.
To je důvod, proč máme nemocný systém péče.
Od věku 20 let se postupně, nepozorovaně, stáváme dehydratovaní, aniž bychom o tom věděli.

Ztrácíme naše vnímání žízně. Když se dostaneme do věku 70 let, můžeme být naprosto a viditelně žízniví,
a přesto nerozpoznáme potřebu pít vodu, i když by byla voda položena vedle nás.

Toto bylo děláno jako experiment. Vědec požádal skupinu starších lidí, aby po dobu 24 hodin nepili vodu.
O to stejné požádal skupinu mladých lidí.

Po 24 hodinách, když byla voda k dispozici, starší lidé nepoznali, že mají žízeň.


Kůže - je-li kůže hezká, uvolněná a hladká, pak jsme hydratovaní. Pokud bude zmuchlaná a seschlá,
znamená to dehydrataci.
Krabatý povrch na obličeji starších lidí je známkou dehydratace.
Krůtí krček pod bradou je známkou dehydratace.


Čas je podstatný - když se postupně stáváme dehydratovanými, začnou vysušené buňky transformovat.
Některé z nich se stanou rakovinnými, a to jsem všechno vysvětlil v této knize.

Vysvětlil jsem, jak dehydratace potlačuje imunitní systém, přímo či nepřímo, a tak dochází k většině
onemocnění, včetně rakoviny.


Ve skutečnosti, z hodně dětí, které pijí limonády se stanou "hlupáci", ale jakmile jim tyto limonády
vezmete, jejich známky se ohromně zlepší - z trojek a čtyřek se stala dvojka.
Takže něco v kofeinu potlačuje enzymy z tvorby paměti.
A to je přesně to, jak přežívá, protože kofein je toxická chemická látka - je to chemická válka.


Cokoliv, co by ji snědlo, by ztratilo své umění maskování, ostražitost, dobrou reakci, dobrou odezvu
a stalo by se snadnou kořistí pro predátory vlastního potravního řetězce.

Dr. Batmanghelidj
cit. z xo.mypage.cz

Domácí sýr

6. února 2013 v 20:44 Kuchařské recepty zajímavé

Poté, co na bistru vyšel článek o výrobě másla, vznikla u nás doma mléčná mánie. Kniha s názvem Mléčná kuchyně obsadila čestné místo u postele a stala se biblí pro bezesné noci, kdy jsem se snažila přijít na fígle z mlékárenské výroby. Chemické preparáty, kilometrové vzorce a nejistý výsledek mě děsil a zároveň lákal.
Nakonec mě zachránila Vlaďka, která mi poskytla lehoučký, ale skvělý recept na domácí sýr. Nepotřebujete speciální přípravky ani nebudete trávit den u hrnce. Chutný mléčný výrobek vás však nemine.
Aby nezůstávalo jen u špinění mých hrnců, nabízím recept i vám.
Suroviny:
  • 1 litr plnotučného mléka
  • hrnek smetany ke šlehání (není nezbytné)
  • lžíce a půl citronové štávy
  • lžíce soli
Postup:
  1. Do většího hrnce nalijte mléko a smetanu. Tu můžete zcela vypustit, lze to i bez ní, ale projeví se to na vzhledu a chuti výsledného produktu. Přisypte sůl. Šťávu si schovejte, přijde na řadu později.
  2. Zapněte sporák a přiveďte mléko k varu. Jakmile začne vřít, přilijte citronovou šťávu a asi dvě minuty míchejte. Šťáva začne mléko srážet a tvořit vločky budoucího sýra. Sraženou směs zamíchejte a nechte asi minutu stát.
  3. Po chvilce už budete moci sýr cedit. Připravte si hrnec, na který položte síto. Čím menší očka tím lépe. Eventuelně si můžete pomoci gázou, kterou síto vystelete. V případě nouze přijde vhod i čistá tenká utěrka.
  4. Nyní již zbývá pouze nalít uvařenou směs do síta a nechat nejméně jednu hodinu odkapávat.
  5. Výsledkem bude poloměkký sýr, držící tvar nádoby do které byl vlit.
Jak s ním naložíte, záleží na vás. Ať již to bude skromná varianta na chlebu s máslem, či honosnější, doplněná o zeleninu, přeji dobrou chuť. Příště zaexperimentujte a přidejte třeba kefír nebo tvaroh. Získáte pokaždé jinou chuť. Jak asi chutná čerstvý sýr plný bylinek?
Vyrábíte doma mléčné výrobky? Podělte se o recepty a postřehy.
cit. z Bistra Florentýna

Domácí nanuky

6. února 2013 v 20:33 Kuchařské recepty zajímavé

Smetanovo-tvarohové nanuky s ovocem

1/2 měkkého tvarohu
1 bílý jogurt
1 zakysaná smetana
vanilkový cukr
drobné ovoce (jahody, borůvky, maliny, rybíz)
cukr dle chuti

Tvaroh, jogurt, zakysanou smetanu a cukr našleháme.
Přidáme rozmačkané drobné ovoce a směsí plníme formičky na nanuky (nemáte-li, můžete využít plastové plato od vajec). Dáme zmrazit.