Listopad 2013

Očista organismu

30. listopadu 2013 v 19:42 Celkově ozdravné metody

Očista jater - citron a olivový olej


Citronová šťáva a olivový olej nejlépe zabírá na očistu jater a žlučníku, kde se také nejvíce shromažďují jedy, kterých se právě detoxikací chceme zbavit.
Játra jsou orgánem látkové výměny. Játra v našem těle produkují žluč a zásobují jí pak žlučník, odkud dále žluč putuje přes žlučovody do dvanáctníku a do střev.
Játra nás ovšem nezbavují jen jedů a škodlivin, ale také játra pro nás vyrábějí nezbytné enzymy, hormony a ketolátky. Játra se také podílejí na tvorbě krve, dále tvoří močovinu, skladují v sobě sacharidy a mají ještě mnoho dalších funkcí. Játra také ovlivňují kvalitu zraku. Při pravidelné očistě jater se obnoví i čistota vidění.
Pročištěná játra zvyšují sílu obranného systému a zabraňují spuštění závažných onemocnění. Zdravá játra také zabrání vzniku akné a některých atopických ekzémů. Očistu jater je nutné provádět pravidelně v kombinaci s klystýrem, aby produkty z očisty jater mohly rychle odejít z těla ven.
Během detoxikace jater pomocí citronu a oleje je nezbytné konzumovat jen dietní stravu. Je nutné dodržovat nejvhodnější dobu očisty, která je od 19 do 20 hodin.
Tato očista jater a žlučníku je přirozeným procesem s použitím čistých přírodních látek a není tedy třeba se ničeho obávat.

Rychlé domácí čištění organismu olejem, recept jak na to.

Nejprve si během třech dní vyčistíme střeva heřmánkovým nebo citronovým klystýrem. Klystýr aplikujeme každé ráno a vyplachujeme střeva heřmánkovou anebo citronovou vodou. Během těchto tří dnů pijeme jen 100% jablečnou šťávu v neomezeném množství.
Teprve až po této očistě střev zahájíme samotnou očistu organizmu olejem. K tomu budeme potřebovat panenský olivový olej 2 deci a stejné množství čerstvé citrónové šťávy.
Očistu jater olejem zahájíme každý den v 19 hodin a to tím, že si připravíme na lůžko nahřátý ručník, na který si lehneme tak, aby naše játra byla tímto ručníkem zahřívána.
Při ležení na pravém boku pijeme každých 15 minut 3 lžíce olivového oleje a hned po nich další 3 lžíce citrónové šťávy až do vypotřebování těch 2 deci. Po takovéto očistě proběhne vyloučení většiny škodlivin během 24 hodin.
Tato rychlá domácí očista organismu olejem se musí provádět každý třetí měsíc.

Pomalé domácí čištění organismu olejem, recept jak na to.

Pokud se vám zdá první recept moc drastický, tak můžete použít lehčí variantu, která důkladně očistí tělo od toxinů během půl roku. Při této pomalé detoxikaci jater je třeba každé ráno na lačno užívat 1,5 lžíce olivového oleje, 1 lžíci medu a 1 lžíci čerstvé citronové šťávy. Vše v pořadí, jak je zde napsáno a hned za sebou. Pomalá domácí očista organismu olejem se provádí jednou do roka.

Třídenní hloubková domácí detoxikace jater pomocí citronu a oleje.

K této hloubkové turbo-detoxikaci budeme potřebovat směs ze 100 ml citronové šťávy a 90 ml olivového oleje, kterou vychladíme na 10*C.
Tuto směs si pro každé použití připravíme čerstvou. První den této očistné kůry zahájíme večer, kdy bez večeře těsně před spaním za stálého míchání popíjíme po malých doušcích připravenou vychlazenou směs, pak hned zalehneme a pokud možno již celou noc nevstáváme.
Druhý den ráno pak aplikujeme klystýr, který zopakujeme ještě i večer. Těsně před spaním si zase dáme vychlazenou směs citronu a oleje a třetí den totéž.
Po celou dobu této detoxikační kůry pijeme jen 100% přírodní ovocné šťávy nebo vodu slazenou medem. Jíst můžeme až třetí den a to pouze oblíbené ovoce a zeleninu. Tuto hloubkovou turbo-detoxikaci opakujeme každé tři roky.

citováno z eft-terapeut.webnote.cz
Priessnitzův obklad

21. listopadu 2013 v 19:33 Kašel, rýma, nachlazení, viróza
Tento obklad asi všichni znají, ale zde jsou i nějaké detaily, a co kdyby někdo nevěděl:-):

Tento obklad je nazván podle svého vynálezce, Vincence Priessnitze.
Priessnitz proslul díky svým léčebným procedurám, při kterých využíval léčebnou sílu vody a které se využívají ve vodoléčebných lázních, jejichž vznik takto inspiroval.
Priessnitzův obklad je studený zapařovací obklad, který se přikládá lokálně na povrch těla s cílem dosáhnout lokálního prokrvení.
Nejprve se na kůži přiloží látka namočená ve studené vodě. Tato látka by na tělo měla dobře přilnout (nikde by nemělo docházet ke vzniku vzduchových bublinek).

Vše se obalí suchou látkou. Pod obkladem nejprve dojde k hypotermii, teplota se sníží. Toto trvá přibližně dvě až tři minuty a dochází k vasokonstrikci cév. Poté se teplota stabilizuje a vasokonstrikce (zúžení cév) se mění na vasodilataci (rozšíření cév). Tato fáze by měla trvat přibližně 30 až 40 minut. Nakonec dochází ke zvýšení teploty a na místě dochází k přehřátí. Dochází k lokální vasodilataci. Tato poslední fáze by měla trvat 60 až 80 minut. Obklad by se měl sundat po dvou, nejdéle třech hodinách. Pokud by se měl používat opakovaně, je třeba dodržet přestávku zhruba tří až čtyř hodin.


Priessnitzův obklad se používá při řadě příležitostí - angíně, laryngitidě, horečce (nad 38 stupňů Celsia), na hrudník při suchém dráždivém kašli, na klouby při revmatických obtížích, k relaxaci kosterního svalstva a při dalších příležitostech. Obklady můžeme přikládat na krk, dolní končetiny, kotníky, hrudník, ale i na celé tělo. Priessnitzův obklad je dlouhými léty osvědčený přírodní postup, který vede ke zlepšení prokrveného místa a tím ke zrychlení hojivých pocitů v těle.


Při jeho aplikaci je třeba dbát hlavně na to, aby byl nejdéle po třech hodinách odstraněn. V některých případech se nesmí používat - samozřejmě neměl by se přikládat na místa infikovaná, záněty, špatně se hojící rány, kožní nemoci typu ekzém a tak podobně. V případě malých dětí je třeba se o jeho aplikaci nejprve poradit s lékařem.

cit. z webu Celostnímedicína.cz
Ricinový olej - jinak řečeno...

17. listopadu 2013 v 19:32
O ricinovém oleji už tu něco mám, je to možná podobné, ale snad něco nového se z tohoto vyčíst dá....

Ricinový olej (castor oil)

Získává se lisováním plodů skočce obecného (Ricinus communis). Semena této rostliny jsou jedovatá, olej po přefiltrování či tepelné úpravě jedovatý není. Obsahuje 95% podíl ricinolejové mastné kyseliny.

- Vnitřně užitý má projímavé účinky a očišťuje střeva. V nízkém homeopatickém ředění, kromě projímavých účinků, podporuje u žen tvorbu mléka. Ve vysokém homeopatickém ředění naopak léčí průjmy a zastavuje nadměrnou tvorbu mléka.

- Omlazující ajurvédská kúra "žvýkání oleje" používá sezamový či slunečnicový, popřípadě kokosový, lněný, olivový, mandlový či ricinový olej k výplachům úst. Je jedním z alternativních přístupů k léčbě rakoviny.

Ráno po probuzení (ještě před napitím, snídaní a čištěním zubů) vezmeme do úst 1 polévkovou lžíci oleje. Mírně zakloníme hlavu a pomalu pohybujme olejem v ústech, žvýkáme ho, nasáváme a protlačujeme mezi zuby 10-20minut. Nekloktáme, zásadně olej nepolykáme. Zpočátku hodně viskózní olej v ústech postupně řídne a bělá (zůstane-li žlutý, znamená to, že ještě nebyl v ústech řádně zpracován). Po skončení procedury olej vyplivneme, vypláchneme si ústa vodou a 1-2 sklenice vody vypijeme.

- Očistná jogínská kůra "pití oleje" používá kvalitní, za studena lisovaný olivový olej, popřípadě olej ricinový.

Po jednodenní přípravné fázi, která spočívá v lehké stravě typu salátu či hladovce, a v pití vody či jablečné šťávy, si připravíme očistný nápoj.

Do 1/2l oleje vymačkáme 4-5 citronů. Celý nápoj po částech vypijeme v době mezi 16-20h.
Následuje nevyhnutelný silný průjem s důkladným pročištěním celého trávicího traktu a žlučových cest. Ozdravný účinek můžeme posílit nahříváním jaterní oblasti v poloze vleže na levém boku. Další den je vhodné strávit v klidu, rovněž o hladu či lehké stravě typu salátu, s pitím vody či jablečné šťávy.
Kůru je vhodné podstoupit 1-4x ročně, především na jaře a na podzim.
V případech onemocnění trávicího traktu, jater či slinivky, je třeba její použití předem prokonzultovat s lékařem.

- Zevně se ricinový olej používá k promaštění suché kůže, kterou zjemňuje a udržuje přirozeně svěží, ke zpomalení tvorby vrásek, k léčbě sklerodermie. Podporuje regeneraci kůže, urychluje hojení jizev. Pomáhá odstranit některé druhy bradavic. Podporuje růst a zdraví vlasů (součást regeneračních vlasových masek) a očních řas (kapku oleje rozetřeme konečkem prstu po okrajích víček). V kosmetice se také uplatňuje jako rozpouštědlo pigmentů.

- Ve formě zábalů léčí úrazy a záněty, bolesti a otoky svalů, kloubů, páteře, nervů. Teplé zábaly ricinového oleje u mnohých pacientů dokázaly vyléčit i nádory, a zlepšit těžká degenerativní onemocnění nervového a pohybového aparátu.
Léčivé účinky zábalů s ricinovým olejem objevil americký senzibil a léčitel Edgar Cayce. Do povědomí odborné veřejnosti je dostal MUDr. William A. Mc Garey, který jimi ve své Arizonské klinice vyléčil tisíce pacientů.
Jednou z koncepcí, vysvětlujících princip účinku, je ta, že ricinový olej stimuluje činnost lymfatického systému, čímž dochází ke zvýšené eliminaci toxických látek z buněk a tkáně jsou pak schopny rychleji regenerovat.

K přípravě zábalu, potřebujeme ricinový olej, bavlněný či vlněný flanel, 2kusy igelitu (větší a menší), elektrickou podušku, ručník, 2-3 spínací špendlíky. Flanel několikrát přeložíme tak, aby jeho velikost odpovídala velikosti elektrické dečky (v případě zábalu břicha či páteře) nebo velikosti postižené oblasti. Složený flanel podložíme igelitem a zalijeme ricinovým olejem, tak, aby se do něj vsáknul, ale příliš neprosakoval ven. Mokrý flanel přiložíme na postižené místo, překryjeme druhým igelitem a přiložíme elektrickou podušku. Nakonec zábal na místě zajistíme pomocí ručníku a dvou či tří spínacích špendlíků. Elektrickou podušku nastavíme na takovou teplotu, jakou je pacient ještě schopen snést. Horký zábal ponecháme 1-1,5h. Po jeho odstranění, kůži očistíme roztokem jedné sody (2 čajové lžičky na litr vody). Použitý flanel nevyhazujeme, ale uložíme do plastové nádoby pro další použití (u téhož pacienta). Dle potřeby na něj průběžně naléváme další ricinový olej, aby zůstal dostatečně nasycený. Při krátkodobé léčbě zábaly aplikujeme denně po dobu 1-7dní, při dlouhodobé léčbě vždy 3dny v týdnu.
Citrón a zázvor

7. listopadu 2013 v 21:06 Kašel, rýma, nachlazení, viróza
Teď se zrovna může dost dobře hodit....

Plátky citrónu a zázvoru zalijte medem a dejte do chladničky.
Za nějakou dobu se z toho vytvoří želé.
Je to dobré na bolesti v krku, nachlazení a další doprovodné potíže.

Zalijte polévkovou lžíci směsi horkou vodou a máte chutný nápoj - použití stejné.

Vydrží v ledničce 2-3 měsíce.
Vyzkoušejte!

laskavě poskytla Lída

Brusinky na kašel

2. listopadu 2013 v 20:17 Kašel, rýma, nachlazení, viróza
... léčivou sílu brusinek jsem objevil na podzim, když už mi nezabírala žádná antibiotika ... měl jsem tehdy naprosto šílenou "chřipku", které jsem nebyl schopen se zbavit ... a občas jsem měl opakované, naprosto nezadržitelné záchvaty kašle, klidně i 1x za minutu (po dobu čtvrt hodiny) ... byl jsem totálně "na dně" ...

... bylo to především na základě tohoto článku http://www.novinky.cz/zena/zdrav/brusin ... vu0nh.html (kde naleznete popis "vlastního účinku na viry a bakterie") ... od té doby je "dlabu" denně (i bez svíčkové ) a hlavně se cítím i mnohem "vitálnější" ... také jsem je doporučil mnoha lidem) ... a výsledek ??? ... "tisíce děkovných dopisů" ... tady je jeden z nich (od mé "nebožky"), snad vám všem bude inspirací ...
----------------------------------------------------------------------
Brusinky jsem ujedla v pátek večer půl, mno asi třičtvrtě sklenice a bylo líp!!! Kašel se vytratil, rýma zmizela. Celou sobotu mi bylo fajn. Večer se ale vrátil kašel, ale není hořký ani dusivý a v neděli ráno už jen trochu rýma, ale né ta otravná. Od soboty už cucám sušené brusiny, mimochodem, nestát to tolik peněz, tak to můžu klidně preventivně po zbytek života . Vypadá to, že to něco asi fakt dělá. Jen to chce zřejmě více marmelááády ......... ty sušené bych volila fakt na preventivku a marmeládu na šokovou terapii

----------------------------------------------------------------------
... zabírá to spolehlivě i na "holčičí problémy" s "pálivým čůráním" ... dejte o tom vědět svým drahým polovičkám ... většina holek na to dost často trpí (a to tak, že hodně) ... možná si u nich šplhnete ...

doplněno: ...nejdůležitější je způsob užívání... lžičku brusinkového kompotu do pusy a žužlat minimálně 3 minuty ... dochází tak ke vstřebávání účinných látek přes sliznice ústní dutiny přímo do krevního oběhu ..... takže pokud na vás něco leze, potom tímto způsobem klidně na posezení sníst cca půl skleničky ... u většiny lidí zmizí symptomy během cca 20 - 30 minut ...

Cit. z webu U Pramene