Prosinec 2013

Vlaštovičník na plíseň nehtů

30. prosince 2013 v 18:44 Ostatní
Plíseň pod nehtem palce u nohy - pokud to jde sestřihnout, co nejvíce nehet sestřihnout a nehet i kolem něj potírat nejméně sedmkrát denně šťávou z vlaštovičníku.
Šťáva na vzduchu černá.
Po týdnu bude plíseň pryč.
Zabírá to i na plíseň mezi prsty.

....kamarádce se osvědčila na plísně vylisovaná šťáva z česneku. Po pár natřeních to měla pryč.

cit. z webu Vitalion

Poznámka mimo téma

29. prosince 2013 v 8:02 Mimo téma
Dnes ráno jsem v Dobrém jitru na ČR Praha poslouchala Alfréda Strejčka (kterej není špatnej, ale na můj vkus příliš patetickej) a zmiňoval se o Dolním Bousově (což je téměř moje rodiště) a jeho prý nejkrásnější knihovně u nás. Vzhledem k tomu, že jsem zde nebyla už hoodně let a x-krát jsem se tam chtěla zajet podívat, tak teď si dávám závazek, že tam určitě musím zajet na výlet. Nesmím na to zapomenout:-). Nejkrásnější knihovnu u nás si nesmím nechat ujít, když už se knihovny, i když ne nejkrásnější, u nás spíš zavírají (jako například u nás na Praze 5 - tímto zdravím osvícené radní).

Norbekov

27. prosince 2013 v 20:08 Celkově ozdravné metody
Čtu znovu knížku M. Norbekova Jak se zbavit brýlí, časem sem dám textovou ukázku.
Zde je pro začátek video s cvičením (ten chlápek ale není Norbekov), je to rusky, tak uvidíme, co ještě porozumíme.
Já podle něj nahodile cvičím a oči si jakžtakž udržuju. Kdo by to neznal, tak je to primárně určeno k odstraňování dioptrií, zkrátka zlepšování zraku, ale v podstatě i všech ostatních tělesných orgánů. Hlavní a nejdůležitější součástí celého cvičení je držet "svalový korzet", tj. vzpřímená záda a úsměv na tváři s představou (i uměle vyvolávanou) o zdraví, mládí. Člověk musí (zase i uměle) vyvolávat nadšení, tzv. "oktávu", kdy je úplně vodvařenej z toho, jak je mu bezvadně. Ale bez legrace, je to fajn.

Jak zabránit následkům mozkové mrtvice

17. prosince 2013 v 11:03 Celkově ozdravné metody
Rada čínského profesora - návod, jak zabránit následkům mozkové mrtvice.

Mějte doma injekční stříkačku nebo jehlu. Tímto zvláštním a netradičním způsobem můžete zachránit postižené mozkovou mrtvicí. Návod si přečtěte pozorně až do konce a pak jej pošlete dále. Nikdy totiž nevíte, komu ještě může pomoci a čí život na vás závisí.

"Můj otec ochrnul a později zemřel na následky mozkové mrtvice. Škoda, že jsem o tomto způsobu první pomoci nevěděl dříve. Během záchvatu mozkové mrtvice dochází k postupnému přerušení kapilár. Při prvních příznacích mrtvice zachovejte klid. Postiženého nepřesunujte, a to nezávisle na tom, kde se nachází, protože při přemísťování mohou mozkové kapiláry prasknout."

Pomozte postiženému, aby se usadil v poloze, v níž nemůže znovu upadnout. Poté můžete začít s pouštěním krve.

Máte-li doma sterilní injekční stříkačku a jehlu, jsou k tomu nejvhodnější, v opačném případě můžete použít šicí jehlu nebo špendlík.

1. Podržte jehlu nebo špendlík nad ohněm, aby byly sterilní. Potom jehlou probodněte konečky všech 10 prstů na rukou.

2. Nejsou to žádné konkrétní akupunkturní body. Prostě píchnete milimetr od nehtu.

3. Bodněte tak, aby vytékala krev.

4. Jestliže krev nezačne kapat, stlačte propíchnutý prst svými prsty.

5. Když všech 10 prstů krvácí, počkejte několik minut, načež se postižený probere.

6. Pokud má postižený zkřivené rty, potáhněte za uši, až zčervenají.

7. Potom do každého ušního lalůčku dvakrát píchněte tak, aby z každého lalůčku vytekly dvě kapky krve. Za několik minut se musí postižený probrat.

Počkejte, až se stav postiženého normalizuje a neprojevují se žádné nezvyklé příznaky. Teprve potom nemocného převezte do nemocnice. V případě, že je nemocný spěšně odvezen sanitkou do nemocnice, mohou otřesy při jízdě způsobit, že mozkové kapiláry postiženého praskají.

Jestliže se postiženému podaří vstát a jít, je zachráněn. O pouštění krve, jež slouží k záchraně života, jsem se dozvěděl od odborníka čínské tradiční medicíny doktora Cha Bu Tina, který žije v San-Juke.

S touto metodou mám praktické zkušenosti, a proto mohu říct, že je účinná na 100 %.

V roce 1979 jsem přednášela ve škole. Jednou jsem byla ve třídě, když jiný učitel přiběhl do mé třídy a vzrušeně řekl: "Paní učitelko, rychle pojďte. Náš vedoucí prodělal mozkovou mrtvici!" Hned jsem k němu běžela. Byl bledý, jeho řeč byla nesrozumitelná a rty zkřivené. Měl všechny symptomy mozkové mrtvice.

Hned jsem požádala jednoho ze studentů, aby koupil v lékárně injekční stříkačku a jehlou jsem píchala postiženého do všech 10 prstů. Po několika minutách, když se na prstech objevily kapky krve (velké jako hrách), se postiženému do obličeje vrátila barva a začal nás normálně vnímat. Avšak jeho rty byly pokřivené. Potáhla jsem ho za uši, aby se naplnily krví. Až byly červené, dvakrát jsem píchla do pravého i levého ušního lalůčku. Na každém lalůčku se utvořily dvě kapky krve. Tehdy se stal zázrak. Během 3-5 minut tvar rtů se normálně upravil a jeho řeč byla srozumitelná.

Dovolili jsme mu, aby si trochu odpočinul a vypil šálek horkého čaje. Potom jsme mu pomohli sejít po schodech a odvezli jsme ho do nemocnice. Zůstal v ní přes noc a následující den byl propuštěn domů. Mohl se vrátit do školy a učit! Všechno fungovalo normálně. Neměl žádné následky, přestože postižení mozkovou mrtvicí obvykle trpí nenapravitelným přerušením mozkových kapilár při cestě do nemocnice. V důsledku se tito postižení nikdy neuzdraví. Mozková mrtvice představuje druhou nejčastější příčinu smrti. Šťastlivci, kteří zůstali naživu, však mohou být ochrnuti na celý život. Tak hrozná věc se nemusí přihodit nikomu.

Jestliže si všichni zapamatujeme tuto metodu pouštění krve a neprodleně zahájíme záchranu, postižený se během krátké doby zcela zotaví.

Pošlete, prosím, po přečtení uvedený návod všem svým známým. Můžete tak zachránit někomu život při mozkové mrtvici.
cit. z Fórum U Pramene

Vypadávání vlasů

13. prosince 2013 v 21:25 Ostatní
Péče o vlasy při vypadávání vlasů


Selen

Ztráta vlasů je jedním z příznaků nedostatku funkce štítné žlázy.
Selen může pomoci zmírnit vypadávání vlasů způsobené nízkou úrovní hormonů štítné žlázy.
Může podpořit růst vlasů tím, že pomáhá tělu efektivněji využívat proteiny potřebné pro růst vlasů.

Jód je možné dodat v podobě lugolu, někdo si chválí také oplach vlasů vodou s lugolem.
Magnezium je důležité v každém případě a od věci nejsou ani pivovarské kvasnice ( já si je kupuju pro koně a jezdce, vyjde to levněji než pangamin ), dále dodání Céčka, nejlíp jako liposomal C nebo s rajčaty (viz zde
Elixír mládí anebo o vitamínu C).

Test na vit. B6
"Dr. J. M. Ellis vyvinul rychlý časný test, který má varovat před nedostatkem vitaminu B6 pyridoxinu. Natáhněte ruku dlaní vzhůru a snažte se ohnout dva poslední klouby prstů, až špičky prstů dosáhnou dlaně (to neznamená sevřená ruky v pěst, protože jsou ohnuty jen poslední klouby). Zkuste tento test na obou rukou. Pokud se špičky prstů nedotknou dlaně, je nedostatek vitaminu B6 pravděpodobný," radí E. Mindell ve své knize Vitaminová bible pro 21. století.

Pokud jste u testu neuspěli, je pravděpodobné, že se potýkáte s nedostatkem vitaminu B6, který se u mnoha jedinců projevuje v podobě aft či rozpraskaných koutků. Deficit se může podepsat také na vašem celkovém špatném rozpoložení, které vyúsťuje v nervozitu. Některé pacienty dokonce v noci budí úporné křeče v nohách, jiní se potýkají s tím, že jejich tělo zadržuje tekutiny.

A ještě mě zaujala domácí výroba šamponu ze sody bikarbony:

...jedlou sodu používám na všechno, včetně šamponu! Největší přínos je, že opravdu pomáhá zbavit se nahromaděných nečistot, které usadí na pokožce hlavy, například z jiných výrobků péče o vlasy.

U tohoto šampon nesmíte zapomenout opláchnout vlasy vodou octem. Jedině tak budou vlasy lehké a načechrané. Sama jedlá soda má totiž tendenci vlasy narovnávat a hlavně vysušovat.

Zde je návod, jak si z jedlé sody uděláte domácí šampon, který bude stačit na několik umytí:
- smíchejte 1/2 šálku jedlé sody s 3 šálky vody.
Šampon s jedlou sodou skladujte v plastových nebo skleněných nádobách.

Můžete si také připravit pokaždé čerstvou směs na mytí vlasů:
- v takovém případě smíchejte jednu polévkovou lžíci jedlé sody a jeden šálek teplé vody. Poté protřepejte a aplikujte na pokožku hlavy a postupně na všechny vlasy (nejlépe rozprašovačem).
Poté, co jste takto navlhčili a promasírovali celou vlasatou část hlavy, vlasy opláchněte 1/2 hrnkem jablečného octa nebo odstátého bílého octa.
Na opláchnutí můžete také použít jednu polévkovou lžíci octa smíchanou s jedním šálkem vody.
Samotná jedlá soda nesmí být na vlasech dlouhodobě, nejdéle tak kolem tří až pěti minut!

V podstatě to vše dohromady znamená, že při padání vlasů je důležité odkyselování (soda), protiparazitické a protiplísňové přípravky (např. lugol, ocet) a dodání minerálů (mumio, melasa) a vitamíny.

Asi bych zkusila i posílit nadledvinky, což jsem obšlehla od J. Zajíčka:
"Zásadně radím užívat rozmixovaný kořen, kde je to jasné, že jde o lékořici. Užívá se tato drť, rovná kávová lžička dvakrát, až třikrát denně. Výborná je rovnou do ovocného jídla, to pak má zajímavou chuť, zvláště pokud tam dáte kokos a rozinky. Nicméně lékořice sama je nespraví, na to je potřeby mít plně funkční štítnou žlázu a na oboje je potřeba jód a selen v kombinaci se zinkem, mědí a bórem. cit. J. Zajíček

V neposlední řadě na vlasy ( a ostatní věci ) bezvadně působí kořen fo-ti neboli rdesno mnohokvěté.
http://www.vegetalismus.cz/rdesno-mnoho ... -1-21.html
Tady mi někdo popisoval, že to nechá 5 dnů máčet a pak to semele, bez máčení je to tvrdé a ničí to drtiče a mixery.

Cit. z Fóra U Pramene

Království mluveného slova

8. prosince 2013 v 21:07 Mimo téma
Komu by se to líbilo, tak tento odkaz na čtené knížky, hry :

http://mluveneslovo.chaves.cz/index.php

Marokánky

8. prosince 2013 v 20:39 Kuchařské recepty zajímavé
Není to žádná extra vychytávka, ale mám potřebu trochu přispět k vánoční náladě a kromě toho se chystám tento recept hned teď uskutečnit:
250 ml mléka
100 gr sekané vlašské ořechy
80 gr moučkový cukr
20 gr máslo
100 gr sekané mandle
100 gr rozinky
špetka soli
100 gr kandovaná pomerančová kůra
30 gr hladká mouka
Kandovanou kůru můžeme použít citronovou nebo smíchat pomerančovou a citronovou v libovolném poměru. V mléce rozmícháme mouku, přidáme cukr a máslo a přivedeme k varu. Za stálého míchání vaříme směs asi 3 minuty, až směs zhoustne a stane se z ní bešamel.
Směs odstavíme z plotny a vmícháme do něj všechny přísady. Dobře promícháme a když směs vychladne, děláme kávovou lžičkou malé hromádky na vymaštěný plech. Zkoušela jsem i na pečící papír, ale moc dobře to z něj nešlo dolů. Marokánky pečeme na 180 °C asi 20 minut.
Připravíme si čokoládu tak, že ji rozmícháme s máslem a mlékem ve vodní lázni. Dobře promícháme, aby se netvořily hrudky.
Lehce vychladlé marokánky namáčíme do čokolády a klademe je na igelit nebo silikonovou podložku, jsou pak dobře sundat. Nebo jednoduše namočenou stranou nahoru.Marokánky skladujeme v chladu.
Já to určitě zkusím na pečicí papír, snad to půjde.
cit. z Vareni.cz

Med na hubnutí?

4. prosince 2013 v 22:14 Ostatní

Lžíce medu před spaním pomůže zhubnout ještě před Vánoci


Vánoce jsou pro řadu z nás příležitostí, jak rychle a snadno nabrat několik kil navíc. Všudypřítomná vtíravá vůně čerstvě upečeného cukroví, delikatesy v podobě domácích bramborových salátů a řízků většinou zbaví silné vůle i ty, kteří si jinak dokážou požitek ze sladkého a tučného jídla odepřít

K tomu, abyste naopak před Vánoci shodili pár kil, pomůže obyčejný med. Kombinace přírodních cukrů ho dělá ideální dietní potravinou. Podle britských dietologů není žádný problém do svátků zhubnout až jednu konfekční velikost.
Lžíce medu před spaním by podle britské studie měla nastartovat organismus tak, že okamžitě začne spalovat tuky, zatímco budete spát. Také funguje jako prevence proti závislosti na sladkostech. Údajně díky této nové revoluční metodě hubnutí totiž další den nebudete mít sebemenší chuť na cokoli, co obsahuje cukr.
Deník Daily Mail informoval, že díky medové dietě by se mělo podařit zhubnout tři libry týdně. To je přesně 1,3 kilogramu. Dietní program je předmětem celoživotního průzkumu nutričního poradce Mika McInnese. Nahrazení medu za cukr, třeba večer do horkého nápoje, aktivuje mechanismy v mozku, které začnou pracovat tak, že mohou kolikrát devastující chuť na cukr úplně utlumit.

Med snižuje hladinu glukózy v krvi

"I na první pohled relativně zdravé potraviny jsou plné skrytých cukrů a bílé mouky, které tělo velmi rychle přeměňuje na cukr," říká McInnes. "To znamená, že naše hladina cukru je celý den na svém maximu. Tělo je cukrem přetíženo a do krve uvolňuje hormon inzulín, který odesílá krevní cukr do jater, aby tam byl přeměněn na tuk a uložen na těle," dodává.
"Mnoho studií dokazuje, že pokud vypijeme čaj s medem, cukry z něj se chovají v těle úplně jinak než bílý cukr," tvrdí McInnes a vysvětluje, proč je med mnohem zdravější než cukr. Většina dietologů podle něj chybně umisťuje med do kategorie špatných cukrů. Vědci z Dubaje kupříkladu prokázali, že po konzumaci medu nedojde ke zvýšení krevní glukózy, ale naopak ke snížení. U bílého cukru dochází k opaku.

Díky medu mozek spaluje tuky

Po konzumaci potravy s vysokým obsahem sacharidů se zvýší hladina krevní glukózy. A tzv. gliové buňky, které vyživují neurony v mozku, reagují obranným mechanismem. Zabrání přístupu nadměrného množství glukózy k neuronům. Tělo ze slinivky vyloučí inzulín a cukry začne ukládat do tuku. Mozek se ale dostane kvůli omezení přísunu glukózy do stresu a začne se chovat hladově, nutí svého majitele k další konzumaci cukrů.
Koloběh se tak opakuje a tělo tloustne. Po konzumaci medu ale k prudkému nárůstu glukózy nedojde. A to platí zvláště v noci, kdy se mozek kvůli gliovým buňkám dostává do stresu nejčastěji. Pokud si člověk dopřeje lžíci medu před usnutím, gliové buňky nereagují obranně a dodávají neuronům celou noc dostatek glukózy, mozek nezažívá stres a začne spalovat tuky.

Tak tohle jsem si právě přečetla na Novinkách a hned jsem si běžela uvařit čaj. Zkoušejte se mnou a po Vánocích si řekneme, co a jak:-)

cit. z Novinky.cz

Co lze přidat do štrůdlu

4. prosince 2013 v 21:18 Kuchařské recepty zajímavé
Musím si poznamenat, jak různě se dá modifikovat náplň do štrůdlu, baví mě, když to může být pokaždé aspoň trochu jiné:.....já smíchám jablka s pudinkovým práškem, vytáhne z jablek šťávu, myslím že je to lepší než strouhanka.

.....právě peču - na rozválené těsto nasypu sekané ořechy v drtiči, jablka i se šlupkou rozsekám v robotu, smíchám s půlkou vanilkového pudinku, posypu rozinkami, hustě nemletým mákem, lžíce cukru, skořice...

.....já přidávám makovou mádivku- Buď jen makový, nebo jabka a nádivka 1:1

.....do směsi jablek, cukru a skořice...... dejte trochu strouhanky, ta šťávu nasaje a nikam neuteče

.....já nedávám rozinky, ale dávám jako náplň jablka s hruškami anebo jablka s pomeranči
(jen vykrájená dužina bez takové té bílé slupky), k tomu skořici s trochou cukru, k tomu dávám ještě med.
Chuťově je to skvělé.

.....šťávu z jablek trochu vymačkáme, pak náplň nevytéká.Vyčteno z webu.


Pokud máte další varianty, podělte se:-)

Pravá vanilka

1. prosince 2013 v 13:55 Kuchařské recepty zajímavé
Musím teď před vánoci nakoupit a chci vyzkoušet:


A taky abych nezapomněla příští rok, a vůbec, musím si to uložit.