Duben 2014

Devět léčivých bodů na uchu

25. dubna 2014 v 21:29 Celkově ozdravné metody

Devět léčivých bodů na uchu

UchoMasáž ucha: Bolesti i stresu se zbavíte rychle a snadno. Na akupresuře ucha je nejlepší to, že si můžete pomoci rychle vždy a všude. Je to velmi snadné, zkuste to třeba teď!
Jemný tlak rukama a špičkami prstů uvolňuje blokády a působí spolehlivě proti mnohým zdravotním potížím. Je to tak jednoduché! Jemně si masírujete uši a zakrátko cítíte, jak napětí a bolest ustupují. Znovu se cítíte dobře, do těla se vrací vitalita. Proč je akupresura ucha tak účinná? Při masírování reflexních bodů na uchu putují impulsy z pokožky do odpovídajících částí těla, kde uvolní blokády, které jsou příčinou našich problémů. Výborné na této terapii je, že si můžete rychle pomoci vždy a všude. Vyzkoušejte to!

9 léčivých bodů
Léčivé body na uchu

Masážní hmaty

Tahejte si vnější ucho
Začněte na vrchní části ucha. Na konci vrchu ucha se chyťte ukazováčkem a palcem tak, že budete mít palec za uchem. Lehkým tlakem přejíždějte z vnitřku ucha směrem ven. Tak promasírujte postupně celé ucho. Ušní lalůček táhněte opravdu dlouho. Třikrát zopakujte.

Masírujte i za uchem
Nakonec vztyčeným ukazováčkem masírujte jamku za uchem. Začněte nahoře a pokračujte jemným tlakem dolů až na konec ucha. To opakujte třikrát po sobě. Následně relaxujte uvolňovacím cvičením, dělejte ho během 10 - 15 nádechů a výdechů.

 1. Pomáhá proti studeným nohám, upokojuje bolestivé klouby.
  Masáž tohoto bodu podporuje lepší prokrvení svalstva, je dobrá na nohy.
 2. Zmírňuje pocit nafouknutí, nadýmání, podporuje trávení.
  Tato zóna je ideální pro všechny, kteří mají neustále problémy se žaludkem. Kromě toho uklidňuje při duševním stresu a vnitřním neklidu.
 3. Odbourává stres a zlepšuje spánek.
  Srdeční oblast uvolňuje, když jste s nervy v koncích. Po masáži tohoto bodu budete určitě klidnější.
 4. Harmonizuje duši, uvolní hlavu.
  Masáž vám pomůže opět najít svou rovnováhu. Budete se cítit vyrovnanější.
 5. Uvolní napětí v šíji, zažene bolesti zad.
  Pomáhá uvolnit ztuhlé svalstvo, které máte například ze špatného sezení.
 6. Zahřeje studené ruce, zmírní bolesti kloubů.
  Podporuje prokrvení svalstva a pomáhá léčit ztuhlé klouby.
 7. Pomáhá při častých zánětech močových cest a měchýře.
  Masáž tohoto bodu působí pročišťující, odvodňuje, tlumí bolesti ledvin.
 8. Dodá novou energii a posílí imunitní systém.
  Stimulace tohoto bodu posílí spolupráci dýchacích orgánů. Budete opět hlouběji dýchat.
 9. Na záda a posílení orgánů.
  Podporuje ohebnost zad, udržuje meziobratlové ploténky elastické.


z webu Celostní medicína

Cholesterol

12. dubna 2014 v 21:24 Mudr. Šafránek
Celá problematika cholesterolu se má ve skutečnosti PŘESNĚ NAOPAK, než jak je oficiální medicínou několik desetiletí chybně prezentováno. Na počátku tohoto podvodu stálo několik zcela úmyslně zfalšovaných studií placených farmaceutickým průmyslem.


Co se týká propagování nízkotučných diet v souvislosti s cholesterolem, jsou potraviny zdrojem daleko méně podstatným, než se obecně traduje. Průměrně se stravující člověk přijímá nejvýše 25 % cholesterolu v potravě, často ještě mnohem méně. Zbylých minimálně 75 % vytváříme sami, především v játrech a nezávisle na tom, co jíme. Cholesterol je totiž základní stavební složkou všech buněčných membrán a bez něj bychom prostě nemohli vůbec existovat. Proto jej organismus musí vytvářet nepřetržitě a v dostatečně velkém množství, i kdyby se člověk živil absolutně bezcholesterolovou potravou.

Jednou z hlavních příčin chorob tepen a následných infarktů srdce je narušená funkce arteriální stěny, což se - podobně jako kurděje - projeví při dlouhodobém nedostatku vitamínů, minerálů a dalších nepostradatelných živin a při současném přebytku kyselinotvorných potravin.

Díky celoročnímu intenzivnímu měření pH moči a hledání všech možných souvislostí jsem si ověřil málo známou skutečnost, že když už musíme dodat tělu nějaký zdroj energie, tak je zdravější dodat energii v tucích než ve škrobech a jiných cukrech. Tuky daleko méně překyselují organismus. Má to ještě další metabolické souvislosti: Rychlé cukry dělají paseku v těle, inzulinový šok a podobně - to už se ví.

Škroby se sice vstřebávají pomaleji, ale bohužel stejně musí dojít k jejich rozštěpení na jednoduché cukry, které jsou metabolicky aktivní, tělo si nemůže dovolit mít po jídle jejich zvýšenou hladinu. Neboli když je hned nespálí, musí je metabolizovat a zabudovat do zásobního tuku, se všemi nepříjemnostmi s tím způsobenými.

Tuky se naproti tomu vstřebávají do krevního oběhu v podobě nepatrných mikrokapiček, které nejsou metabolicky nikterak zatěžující a mohou v krvi kolovat mnohem delší dobu a pokojně čekat na spálení v Krebsově cyklu.

"Nalepování tuku" (lidově řečeno) na cévní stěnu není způsobeno jejich samotnou přítomností v krevním řečišti, ale tím, že tělo je překyselené a přebytek kyselých látek v krvi naleptává cévní stěnu a způsobuje její zánět.

Vysoká hladina cholesterolu Vás v takové situaci naopak chrání před zničujícím účinkem překyselení organismu - to je to skutečné nebezpečí, protože přebytečné kyseliny v těle mimo jiné trvale naleptávají cévy.

Cholesterol, který se v cévách usazuje, je vlastně sebeobranná forma "záplaty" na poleptaná místa. Bez tohoto dočasně ochranného vlivu cholesterolu by lidé velmi brzy zemřeli na následky vykrvácení z proleptaných cév. Neboli je lépe zemřít v důchodovém věku na cévu ucpanou, než ve věku mladém na cévu rozpadlou překyselením. Příroda je často mnohem moudřejší, než si bílé pláště ve své šarlatánské rádoby vědeckosti uvědomují.

Tělo naprosto geniálně mění rychlou smrt překyselením (a stresem) za mnohem později přicházející komplikace z cholesterolových cévních záplat.

Takže vysoká hladina cholesterolu znamená, že vůbec nemáme bojovat s ním. Je to jen signál, že tělo zmobilizovalo jeho zvýšenou tvorbu, protože s jeho pomocí bojuje v těle proti nějakému jinému, skutečnému nepříteli našeho zdraví.

Naší povinností je jít zmobilizovaným vysokým hodnotám na pomoc a bojovat proti společnému nepříteli - CHRONICKÉMU PŘEKYSELENÍ organismu!!!
Podávání chemických toxických "léků" snižuje riziko obávaných cévních příhod v rámci "upravených" královsky placených studií (viz články níže). Ve skutečnosti daleko významněji zvyšuje rizika nemocí způsobených toxickým účinkem těchto chemikálií. Jsou to především masivně nasazované statiny, které můžete svému lékaři statečně odmítnout, protože nejde o žádné léky (co by měli prospět Vašemu zdraví), ale naopak jde o zdraví nebezpečné toxické chemikálie. Výsledek je ten, že lidé "léčení" na cholesterol mají sice lepší ČÍSLO z laboratoře - ale ve vyšším věku horší celkové zdraví než Ti, kteří nabídku k "léčbě" vyššího cholesterolu odmítli.

Když Vám například lékař při léčbě statiny konstatuje z kontrolních vyšetření, že "máte jen trochu zvýšené jaterní testy" ve skutečnosti tím oznamuje: "Umírají Vám játra". Zvýšené jaterní testy opravdu znamenají, že ve zvýšené míře umírají jaterní buňky a z jejich mrtvých těl se do krve uvolňuji enzymy, které se za normálních okolnosti vyskytují jen uvnitř živé a zdravé jaterní buňky. Přítomnost enzymů z mrtvých jaterních buněk je pak laboratoří vyhodnocena jako "zvýšení jaterních testů".

Zhoršení zraku až úplné oslepnutí je uváděno jako jedno z dalších rizik dlouhodobého podávání statinů proti zvýšenému cholesterolu. Jenže když statiny "léčený" člověk začne hlásit nápadné zhoršení zraku, lékař z oficiální chemické medicíny prostě řekne, že se to "normálně" stává starým lidem.

Stejně tak se kupříkladu "normálně" stává, že starý člověk dostane mrtvici po krvácení do mozku - koho by napadlo dát do souvislostí s předchozí "léčbou" aspirinem či anopyrinem či dokonce Warfarinem, které riziko vnitřního krvácení jednoznačně zvyšují.

Kromě ničím nenahraditelné péče o přiměřenou zásaditost organismu je daleko rozumnější užívat při zvýšené hladině cholesterolu takové přírodní látky, jejichž komplexní účinky jsou současně spojené s celkovou podporou regeneračních mechanismů organismu cév i jiných orgánů.

Také je dostatek pozitivních referencí na užívání omega-3 nenasycené mastné kyseliny, důležité pro zdraví cév, mozku i jiných tkání. V sebezdravější potravě jich není tolik, kolik je jich schopen náš organismus využít k maximálnímu prospěchu.

O takovýchto regeneračních a detoxikačních účincích se při podávání oficiálních syntetických "léků" nedá hovořit ani náhodou. Zcela naopak - pokud při užívání syntetických léků na snižování cholesterolu vznikají nějaké jiné zdravotní potíže, v takovýchto případech tělo vlastně jen zřetelně odmítá přijmout jed, který mu ubližuje.

Ještě jedna důležitá poznámka z praxe. Ze zkušeností našich klientů víme, že některým z nich zvýšená hladina cholesterolu v krvi výrazně klesla, pokud přešli na bezmasé stravování, aniž by jakkoliv řešili obsah tuku v ostatních konzumovaných potravinách!

Souvisí to totiž s podstatně méně toxickým účinkem bezmasého stravování.

Jídelníček bez masa, ryb, všech rychlých cukrů a alkoholu je opravdu velice zdravý způsob, jak se zbavit chronického překyselování organismu - spolu s hlubokým pravidelným dýcháním.

Proto každému, kdo má zájem aktivně pečovat o své zdraví, doporučuji měřit si pH moči opakovaně v průběhu dne a hodnoty si zapisovat (třeba do tabulky v Excelu).

Přetěžování nervové soustavy je další významnou příčinou, proč si tělo v sebeobraně samo zvyšuje tvorbu OCHRANNÉHO cholesterolu v játrech. Tvorba cholesterolu v játrech je mnohem mohutnější zdroj cholesterolu než tuky v potravě! Cholesterol se v játrech tvoří převážně ze sacharidů, které paradoxně žádný tuk neobsahují.

Pokud Vám "chemický" lékař tvrdí, že kvůli cholesterolu se musíte vyhýbat tučné stravě, a nevaruje vás před překyselením, stresem a sacharidy, můžete si pomyslet něco o jeho zastaralém vzdělání. Nesmyslný humbuk kolem životně naprosto nezbytné látky vydávané za nepřítele lidského zdraví je typickou ukázkou toho, komu zdravotnictví ve skutečnosti nevědomě posluhuje.

z webu Celostní medicína

Maska na suché vlasy

8. dubna 2014 v 20:30 Kosmetické vychytávky

Domácí maska na suché vlasy


Slunce a suché vlasy:

Suché vlasy na slunci trpí více nežli vlasy mastné. Proto je musíme více chránit a ošetřovat.
Vlasy umyjeme dobrým šamponem nejlépe 2×. Poprvé se rozpustí laky, tužidla a jiné přípravky a druhým mýtím už omýváme vlas.

Pořádně opláchneme a místo kondicionéru uděláme zábal:

2 lžíce oleje (nejlepší je lněný)
2 lžíce bílého jogurtu
1 žloutek

Dobře promíchanou směs naneseme na vlasy, zabalíme igelitem a froté ručníkem a necháme půl hodiny působit.
Po půl hodině vlasy opatrně mnohokrát opláchneme vlažnou vodou.
Pozor na žloutek, horká voda vám udělá na hlavě míchaná vejce. Po důkladném opláchnutí ještě spláchneme vodou, do které jsme přidali šťávu z půlky citronu pro lesk.
Opakujeme 1× za 14 dní.

z webu Vitalion

Vlasy - lupy

1. dubna 2014 v 22:12 Kosmetické vychytávky

Tahle rada je sice jedna z těch "drsnějších", ale opravdu zabírá.
Hodně mých kamarádek si stěžuje na šampóny proti lupům na českém trhu. Buď jsou neúčinné nebo zase vlasy moc vysušují. Stará ale osvědčená rada je umýt si vlasy rozšlehanými vejci.

Bohužel tedy je to pro ty odvážnější. Rozhodně si tuto proceduru neprovádějte před nějakou pro vás společensky důležitější akcí. Vlasy nebudou zrovna libě vonět, a pro správný účinek je na vás, abyste je šamponem umyla co nejpozději. Ačkoli vodou vejce spláchnout můžete, to ovšem nechá onen "léčivý" odér.

Komentáře:

- Můžu jedině potvrdit…delší dobu mě lupy trápí,,ale vždycky mám alespoň na měsíc pokoj…pak kůru zopakuju.


- Znám něco mnohem lepšího a hlavně stravitelnějšího. A to je HENNA! V každé větší drogerii lze zakoupit krabička s názvem HENNA -PRIRODNI BARVA NA VLASY. Mají pár barev. Vyberete si tu vaší a prostě si hlavu obarvíte (je to strašně slaboučký. vůbec vás to neobarví) a uděláte si takovou kůru… Skvěle to vyživí a zregeneruje jak vlasy, tak pokožku. Já mám vždy na 2 měsíce pokoj od lupů. ...

- Chtěla bych poradit všem, kterým lupy znepřijemňují život.....Dnes používám šampón značky Yves Rocher: Anti-pelliculaire(modrý obal), který obsahuje 100% rostlinný výtažek z palmarosy, který eliminuje lupy, reguluje tvorbu mazu a má antibakteriální účinky. A vzhledem k tomu, že mám kudrnaté, polodlouhé vlasy a k tomu dosti suché, jako zázrakem tento problém mizí spolu s použitím olivového oleje .


- Mně se proti lupům osvědčilo po umytí vlasů do posledního opláchnutí přidat citron, stačí i ocet, a dobře promasírovat.

- Přípravky ,,po domácku vyrobené" možná pomáhají, ale každý z nich má vždy nějaké nevýhody. Já proti lupům zákaznicím doporučuji a sama používám VLASOVOU VODU DIXI - vyrábí se na suché vlasy, na mastné vlasy, proti lupům.
Dají se kombinovat. Pokud ovšem máte suché či poničené vlasy, a k tomu ještě lupy, použijte vodu proti lupům, a nic nezkazíte.
Nebo si třeba kupte všechny tři. Výhodou je dobrá dostupnost, vodu zakoupíte běžně v drogerii, jedna stojí (125 ml) 50 Kč, tudíž nízká cena a skvělá kvalita.


- Má kadeřnice mi doporučila smíchat jednu až dvě lžíce octa s vodou a nalít na vlasy. Poté už neoplachovat ani vodou.

- Proti lupům, a zároveň je to dobré i proti svědění pokožky hlavy, mám vyzkoušené na suché vlasy, ale je možno použít i na mastící se vlasy Panthenol spray.
Normálně po umytí šamponem, na ručníkem vysušené vlhké vlasy nastříkat trochu pěny a rozetřít po pokožce hlavy.
Pokud má někdo větší problémy, je dobré udělat výživnou masku na vlasy z trochy olivového oleje, žloutku a citronu.
Nechat půl hodiny působit, pak smýt vlažnou vodou a pak umýt šamponem.
Na závěr přelít vodou s několika lžícemi citronové šťávy nebo octa.
Dobré je oplachovat vlasy v odvaru z kopřiv nebo v odvaru z černého čaje.

- Tak jsem si zkusila dát na vlasy ta rozšlehaná vejce a je to tedy náramně cítit, ale jsem zvědavá, jestli to na ty lupy pomůže.


z webu Vitalion upraveno