Srpen 2014

Zelený nápoj III.

27. srpna 2014 v 21:57 O pití

Už je to sice třetí podobný článek, ale připomínek není nikdy dost. Teď jsem začala užívat, tak se rozhlížím po informacích....

Zelený nápoj - koktejl plný zdraví

V současné době je velmi módní mladý ječmen, který nám nabízí širokou škálu nutričně výživných látek, ať už jsou to vitamíny skupiny B, C, vitamíny rozpustné v tucích A, E, K, dále minerální látky z nichž vzpomeňme např. železo, vápník, draslík, křemík, mangan, měď či cenný chrom. Další z důležitých součástí je rovněž chlorofyl, zelená krev rostlin, kterou, stejně jako výše zmíněný ječmen, obsahují všechny zelené části kterékoli rostliny. Chlorofyl je pro náš život zcela nezbytný, vybavme si třeba jen fotosyntézu, při které dochází k přeměně slunečního svitu v energii, jež je posléze využita při syntéze sacharidů z oxidu uhličitého a vody. Chemie však bylo dost, pojďme se podívat, jak chlorofyl vyživuje každou z našich buněk. Zatímco v žilách člověka koluje červená krev, v rostlinách je to právě a jen chlorofyl, jež má s naší krví mnoho společného. Rozdíl mezi lidskou krví a chlorofylem je totiž jen v jednom jediném atomu. Hemoglobin obsahuje atom železa, zatímco chlorofyl pak atom hořčíku.

Jak nám prospívá?

  • právě díky velmi podobné molekulární struktuře naší krve má podstatný vliv na červené krvinky,
  • udržuje pH krve,
  • zabraňuje množení patogenních bakterií,
  • zlepšuje vzhled pokožky,
  • stabilizuje krevní tlak,
  • silný antioxidant, vychytává volné radikály, které jsou zodpovědné za rakovinné bujení,
  • blahodárný vliv na naše oči,
  • posiluje srdeční sval,
  • napomáhá správné funkci střeva,
  • zvyšuje celkovou odolnost našeho organismu.

Kde jej tedy najdeme?

Nejúčinnější je ve svém přirozeném stavu, proto, pokud můžeme, dopřejme si každý den, nejlépe 3x denně porci zelených listů v podobě malého salátu z rukoly, polníčku, pekingského zelí, případně využijme ledový salát, salát hlávkový, kapustu, zelí, zelené natě, špenát či volně rostoucí bylinky, jako jsou kopřiva, pampelišky, jitrocel, medvědí česnek, které jsou tím nejlepším zdrojem životodárného chlorofylu. Zajímavým způsobem, jak do sebe dostat o něco více zelených listů, je pak smoothie, mixovaný nápoj, jehož základem je kombinace listové zeleniny a ovoce.
Během svých výletů za zdravou stravou jsem se dostala až k zelenému nápoji, který bych vám nyní ráda představila. Právě tohle je totiž jeden z nejlepších způsobů, jak do sebe vpravit, zcela přirozenou cestou, tu nejlepší možnou dávku chlorofylu. Navíc, postačí nám pouze mixér a ona listová zelenina, kterou si zvolíme dle své chuti. Kouzlo spočívá v tom, že rozmixujeme hrst bylinek, jako je například máta, meduňka, dále tu bez obav využijme také kedlubnové listy, které mají mnohem více vitamínu C, než samotná kedlubna. Pokud zde nemáme k dispozici zahrádku, ale supermarket, listy vždy pořádně umyjme pod tekoucí vodou. Přihoďme špenát, kousky ledového salátu a mixujme. Výslednou konzistencí by měl být hustší, jemný nápoj, který tu pijeme bezprostředně po rozmixování. Koktejl neskladujeme, mixováním se zde narušují buněčné struktury, nápoj je vystaven vzdušné oxidaci a navíc, ztrácí své vitamíny a enzymy.
Rozmixovat však můžeme cokoli jiného, využijme luční bylinky, protizánětlivý jitrocel, hrst mladých pampelišek, dokonce i spařené kopřivy. Nejlépe konzumujme z rána, na lačný žaludek. Říká se, že pokud nápoj nechutná, je to jen z toho důvodu, že svůj organismus překyselujeme běžnou stravou. Jakmile nápoj zachutná, své tělo jsme tu zvládli pročistit.
Koktejl je velmi osvěžující, věřím, že pokud tu skutečně zkombinujeme několik bylinek k sobě, předčíme i vyhlášený zelený ječmen. A tak, s chutí do toho a užívejme, je toho na loukách ještě taková spousta dobrého.

Výpisky z knihy

26. srpna 2014 v 21:17 Mimo téma
Výpisky z knihy Mnich, který prodal své ferrari - autor Robin S. Sharma

Omáčku prvních kapitol přeskakuju. Není to úplně doslovné, vybírám to, co mě oslovilo. Ale je samozřejmě nutné si knížku celou přečíst, pak už se chci jen vracet k tomuto:

Kapitola 7

Způsob, jakým myslíme, je pouze výsledkem návyků. Většina lidí si obrovský potenciál svého myšlení neuvědomuje. Zkus si uvědomit, čím tvoje vědomí doopravdy je - je nevětším darem přírody.
Mentální síla k nám přichází skrze návyky, nic víc a nic míň.
Většina z nás od začátku disponuje stejným výchozím materiálem. Lidé, kteří v životě dosáhli víc než jiní, nebo ti, kteří jsou šťastnější než jiní, se jen naučili tento výchozí materiál lépe používata oduševnit.
Pokud se rozhodneš trasnformovat svůj vnitřní svět, tvůj život se rychle změní z obyčejného žití na něco neobvyklého.
Neumímě ovládat počasí nebo dopravní zácpu, ani nálady lidí kolem nás - ale zcela určitě je v naší moci ovládat náš postoj k těmto událostem. Všichni se můžeme v kteroukoliv chvíli rozhodovat o tom, co si budeme myslet. Tato schopnost je tím, co z nás dělá lidi.
Co ve skutečnosti odlišuje lidi, kteří jsou šťastní a optimističní, od mrzoutů, je způsob interpretace a zpracování okolností života.
Ať už tě v životě potká cokoliv, jen ty sám rozhodneš o tom, jak na to budeš reagovat. Pokud si vytvoříš zvyk hledat pozitivat za všech okolností, tvůj život dostane nový rozměr. A tohle je jeden z nejdůležitějšídch zákonů přírody.

A všechno to začíná tím, naučit se efektivněji využívat vlastního vědomí?
Ano, veškerý úspěch v životě, ať už je materiální nebo duchovní, začíná v hlavě - nebo ještě lépe, začíná myšlenkami, kterými se tvoje mysl každou vteřinu dne zabývá.
Tvůj vnější svět je odrazem stavu tvého vnitřního světa. Pokud se naučíš usměrňovat svoje myšlenky a způsob, jaký reaguješ na události svého života, naučíš se tím řídit svůj vlastní osud.
V životě nejsou žádné chyby, jen lekce. Není nic takového jako negativní zkušenosti, pouze příležitost k růstu, učení se a objevování cesty k sebeovládání. Boj přináší sílu, a dokonce i bolest se může stát skvělým učitelem.
Bolest?
Určitě. Pokud chceš překonat bolest, nejprve ji musíš zažít. Nebo se na to podívej takto: jak bys mohl vědět, co je to radost z dosažení nejvyššího vrcholu, pokud bys předem nenavštívil nejnižší bod údolí?
Takže abychom si dovedli vážit toho dobrého, musíme nejprve okusit to špatné?
Ano. Ale doporučuji ti, abys přestal hodnotit události jako dobré nebo špatné. Spíš se je pokus prožít, požehnej jim a hlavně se z nich pouč. Ve všem, co tě potká, je pro tebe lekce. A tyto malé lekce jsou potravou pro tvůj růst, vnitřní i vnější. Bez nich bys uvízl na mrtvém bodě. Většinou lidé nejvíce vyrostou po nejtěžších zážitcích. A pokud se ti stane, že něco nedopadne podle tvých představ, vždycky si pamatuj, že příroda to zařídila tak, že když se jedny dveře zavřou, je to proto, aby se jiné otevřely.
Jakmile se naučíš využívat toto pravidlo ve svém každodenním života a přinutíš svoje vědomí, aby přeměnilo každou událost na pozitivní a posilující zážitek, navždy se zbavíš trápení. Vysvobodíš se z vězení své minulosti a stane se z tebe architekt vlastní budoucnosti.

pokr.

Nachlazení - různé recepty

18. srpna 2014 v 21:49 Kašel, rýma, nachlazení, viróza
Pár receptů .....

....aby nezapadly recepty z komentářů k článku a daly se najít i po čase:
· Kamarád má recept tento: Udělat svařák z červeného vína, a do něj nalít právě rozškvařený špek i s kostičkama, a pomalu vypít. Zkusil jsem jednou, jde to, a je to docela zábavný...

· Já dělám to, že si vlezu do vany, mírně teplejší než obvykle, kde rozpuštěno jest již 1 kg soli, vydržím tam tak dlouho, až mě z obličeje teče pot (byl by div, kdyby odjinud ne), setrvám co snesu, vylezu, osuším se, navlíknu na sebe červené oblečení a vlezu pod deku, na kterou jsem přidal ještě jednu deku. A hřeju se... (Tělíčko, chceš mít teplotu, tak ji měj!...) Prášky ani čaje neužívám! Po 3-4 hodinách už nic s nachlazením neřeším, neboť se mně netýká... Ale musí se vystihnout a pokorně přijmout, že nastává stav ohrožení.

· Jiný recept je 100 gramů vodky s pepřem vypít naráz. Dává se obvykle čajová lžička.

· Podobný předpis (s "panákem" rumu) funguje proti průjmu, toho pepře je tam asi půl lžičky.

· Když už nachládko šlo na plíce: med si namažeš na hrudník, zabalit, vyspat. Účinek stejně razantní jako metoda.

· Když na mě něco leze zalezu do postele a kapkám si každých 15 minut 5 kapek echinacei

· Je dobré horkou sprchou prohřát ledviny.
(Pokud máte další recepty, pošlete, přidáme...)


z webu Jitřní země