Listopad 2014

Rozjasňující maska na obličej

28. listopadu 2014 v 20:35 Kosmetické vychytávky

Maska na obličej, která vzpruží a rozjasní pleť


Do 1 lžičky hydratačního krému zamícháme lžičku nescafé a mícháme do rozpuštění.
Natřeme na obličej, necháme působit 15 minut a pak smyjeme teplou vodou.

Už nevím, odkud to mám

Výpisky z knihy III.

23. listopadu 2014 v 18:17 Mimo téma

Pokrač. výpisků z knihy Mnich, který prodal své ferrari, tentokrát výpisky, které jsem už někde takhle četla, myslím, že to bylo jako anotace ke knize:


Žijete plným a smysluplým životem? Využíváte zcela svých možností, svého vnitřního potenciá­lu? Máte jasno v tom, co byste chtěli v životě dokázat? Umíte odpouštět? Žijete tak, abys­te mohli umřít štastní? Co po sobě zanecháte, až se odeberete na věčnost? A komu budete chybět - kdo bude plakat, až tady ne­­budete?

Robin Sharma, autor světového bestselleru Mnich, který prodal své ferrari, shrnul svou životní moudrost a filozofii, jakož i praktické postřehy a poznatky do stovky životních lekcí, v nichž ve zhuštěné podobě formuluje principy, které by si měl osvojit každý, kdo se rozhodl vzít život do vlastních rukou a učinit jej smysluplným. Záběr otázek a rad, které autor ve svém malém životním rádci předestírá, je široký - od zdánlivě prostých doporučení (Naučte se žádat o to, co chcete; Soustřed'te se na to podstatné; Prožijte den bez hodinek; Res­pek­tujte své instinkty; Vytvořte si osobní kodex chování; Naučte se mlčet) přes hluboké výzvy k zamyšlení
(Objevte své poslání; Neodkládejte život naneurčito; ležitá je cesta, nejen cíl; Žijte tak, abyste mohli umřít šťastní) až po lek­ce zcela nevšední a originální (Splácejte svůj nájem laskavostí; Přehrejte si svůj vlastní pohřeb; Zkroťte svoji opičí mysl; Založte si účet lásky; Bud'te stromem sklánějícím se k zemi.)

"Od vydání dvou mých předcházejících knih z řady Mnich, který prodal své ferrari jsem obdržel ohromné množství dopisů od čtenářů, kteří zjistili, že díky uplatnění principů, které v ní obje­vili, se jejich život změnil. Slova těchto žen a mužů mě dojala a stala se pro mě zdrojem inspi­race. Mnohé z dopisů, které jsem od vás dostal, mě současně podnítily k tomu, abych všech­no to, co jsem se prozatím naučil o umění žít, shrnul v jakousi sbírku životních lekcí. A tak jsem se pustil do sestavování knihy, v níž jsem se pokusil vydestilovat esenci toho nejlepšího z těch předcházejících, a nyní jen pevně doufám, že se mi to povedlo a že i vám pomůže změnit váš život."

"V období mého dospívání mi otec jednou řekl větu, na kterou nikdy nezapomenu: "Když ses narodil, chlapče, plakal jsi, zatímco svět se radoval. Žij svůj život takovým způsobem, aby až budeš umírat, svět plakal, zatímco ty se budeš radovat."

"Neotálejte. Je pozdě pochopit smysl života a vzácnou úlohu, jakou v něm máte sehrát, až na smrtelné posteli. Lidé až příliš často prožívají svůj život v obráceném sledu: tráví své dny usilováním o to, aby získali věci, které by je udě­laly šťastnými, místo toho, aby intuitivně chápali, že štěstí není věc, ale stav, který vytváříte. Štěstí a hluboké životní naplnění se dostaví tehdy, když se v hloubi své duše zavážete, že své nejlepší vlohy dáte do služeb takovému záměru, který významnou měrou pozitivně ovliv­ní životy ostatních. Jakmile odstraníte ze svého života všechno to zbytečné haraburdí, vaše skutečné poslání se stane zřejmým: žít pro něco, co vás přesahuje. Prostě a jednoduše: smyslem života je smysluplný život."Cibulové ponožky

19. listopadu 2014 v 22:48 Kašel, rýma, nachlazení, viróza

Ze slovenského webu zkráceně něco málo na chřipku


Trápi vás chrípka či nachladnutie? Vyskúšajte zázračné cibuľové ponožky.

.....Dnes vám prinášame trik, ktorý vám zaručene pomôže, ak sa neviete zbaviť chrípky, nachladnutia, zahlienenia a podobne. A to nie je všetko. Postup, ktorý si opíšeme dodá vášmu telu energiu. A to už v priebehu jednej noci.
.......Celkovo sa dá povedať, že cibuľa udržuje srdce a cievy v dobrom stave a zaručuje im mladosť. Cibuľa má silné antibakteriálne účinky, zabraňuje infekciám, odbúrava pozostatky dusíka, podporuje krvný obeh aj činnosť obličiek, zabraňuje zhusteniu krvi, udržiava hladinu cholesterolu v prijateľných hodnotách, hydratuje unavenú a suchú pokožku, pomáha pri poruchách spánku, dovolí nám lepšie dýchať a to nielen cez deň. Ale tiež v noci, pre obsah fytoncídov zmierňuje poruchy trávenia, vyháňa baktérie z čreva a upokojuje nervy. Účinne látky cibule pomáhajú vykašlavaniu nahromadeného hlienu. Cibuľa obsahuje látky vyvolávajúce radosť (endorfíny) a reguluje produkciu stresových hormónov. Tieto fakty by vo vás mohli vyvolať dojem, že cibuľa je zázračná plodina. Nemýlite sa. Je.

Zázračné cibuľové ponožky
...Cibuľové ponožky medzi takéto ľudové liečivá patria. Prečo ponožky? Po tisícročia vieme, že ľudské chodidlo obsahuje reflexné body, spojené s vnútornými orgánmi nášho tela.
Na stimuláciu týchto bodov sa najčastejšie využíva masáž, no v našom prípade bude na tieto body pôsobiť cibuľa. A to na všetky naraz.
Ponožkový trik sa aj dnes považuje za jeden z najúčinnejších, ktorý preukázateľne dokáže zatočiť s neduhmi, akými sú chrípka a prechladnutie. No významne pôsobí aj na iné ochorenia a duševné stavy.
Cibuľové ponožky majú totiž silný čistiaci efekt. Uvoľňujú hlien a spoľahlivo zmiernia bolesti. Ich výnimočnosť spočíva v tom, že cez reflexné zóny na chodidlách môžu rozvinúť účinok na celé telo. A to dokáže máloktoré liečivo.

Príprava cibuľových ponožiek vôbec nie je náročná ani zložitá. Ani vám nezaberie veľa času:


Rozkrájame nadrobno jednu veľkú cibuľu. Rozložíme ju na ľanovú alebo bavlnenú šatku (resp. na dve, ktoré môžeme nahradiť bavlnenými vreckovkami), roztlačíme ju a ohrejeme na obrátenej pokrievke hrnca, v ktorom sa varí voda. Pozor! Cibuľu nikdy neohrievame v mikrovlnnej rúre, lebo sa už po pár sekundách zničia významné vitamíny a liečivé zložky.
Okrem toho potrebujeme, aby zahrievaním cibuľa nevyschla, preto je najideálnejší spomínaný hrniec a pokrievka hore dnom.
Šatky si dajte na chodidlá tak, aby sa pokrájaná cibuľa dotýkala chodidiel. Natiahnite si hrubé ponožky cez nohy a udržujte ich v teple. Mali by ste ich mať po celú noc. Ráno si nohy umyte v teplej v ode a dôkladne vysušte uterákom. Vtedy už určite pocítite, že sa cez noc stalo niečo zvláštne. Neveríte? Tak to vyskúšajte. Cibuľové ponožky naozaj fungujú a ich účinok je tisíckrát lepší, ako neustále napchávanie sa antibiotikami.

Odkaz mi poslala kamarádka Helena ze zdroje: dobrarada.sk

Rozhlasový tip

17. listopadu 2014 v 13:27 Mimo téma
Moc se mi líbilo dnešní povídání Jasquese Rupnika:

A taky se mi líbilo povídání s Janem Kačerem, ta část ke konci o kocourkovi obzvlášť:

Příspěvky si lze přehrát ("Přehrajte si celý příspěvek").

P.S. A ještě musím doplnit z 9. listopadu pořad Skryté poselství země, kde se léčitel zmiňuje o tom že se 3 dny po 5 minutách díval na bradavici a přál si, aby zmizela - a ona zmizela, tak to já musím vyzkoušet:
I vám ostatním hodně štěstí.

Český rozhlas Dvojka

Vitamín C

9. listopadu 2014 v 21:20 Celkově ozdravné metody
Tohleto povídání o vitamínu C z webu H-poradna se mi líbi, je inspirativní, snad si počtete taky:

Vitamín C - návod na askorban sodný

Vitamín C je velmi silný pomocník pro zdraví pokud víte, jak jej správně používat a dávkovat. Naučíme vás přípravu ph
neutrálního vitamínu C, konkrétně askorbanu sodného, který je vhodný i pro děti.Mediální klamání
Lékárny jsou plné nefunkčních tobolek s postupným uvolňováním vitamínu C. Ano, nefunkčních, čtete správně. Jedná se
jen o marketingový tah, jak prodávat vitamín C za více peněz. Na tuto skutečnost jsme byli upozorněni lékaři, kteří se
zabývají stejnou problematikou jako my. Oni o tom nahlas mluvit zatím nesmí, my ano. Studie, které měly prokázat
blahodárný vliv postupného uvolňování vitamínu C do organismu, byly velikým zklamáním. Faktem je, že postupné
uvolňování znemožňuje léčebné použití tohoto vitamínu a má průměrné 50% vstřebávání. Pokud tedy vezmete tabletku s
obsahem 1000 mg, do vašeho organismu se dostane v průměru jen 500 mg.


Druhy vitamínu C
Nenechte se oklamat, že jen přírodní je ten správný. Nebo jen vitamín C ze šípku má účinek. Prodejci tabletek používají
mnoho metod jak prodat.
Vždy se bude jednat o kyselinu askorbovou, která může mít několik druhů chemické čistoty. V drogerii a lékárnách
většinou koupíte kvalitu potravinářskou. Je také nejlevnější.
Ve speciálních obchodech lze zakoupit kvalitu farmaceutickou nebo p.a. (pro vzorky). Pokud máte tu možnost, dejte
přednost farmaceutické kvalitě.


Sloučeniny vitamínu C
Pokud se kyselina askorbová naváže na hořčík, vápník nebo např. sodík, získává úplně nové kvalitativní vlastnosti a
zpravidla i vyšší biologickou dostupnost. Vyjmenované prvky jsou zásadité a tak tyto chemické vazby vitamínu C
nepřekyselují organismus.


Askorban sodný - návod na výrobu
Vznikne sloučením kyseliny askorbové (vitamínu C) a hydrogenuhličitanu sodného (jedlé sody) v hmotnostním poměru
2:1. Při doplnění vody vznikne bouřlivá šumící reakce na jejímž konci je chutný nápoj, který nepoškozuje zubní sklovinu.
Jedlou sodu používejte jen v lékopisné kvalitě!


Příklad:
7 g kyseliny askorbové + 3,5 g jedlé sody + sklenice vody = askorban sodný tj. ph neutrální forma vitamínu C.


Návod pro každodenní praxi
Připravte si větší množství dopředu. Ušetříte čas s přípravou. Doporučujeme na 5 až 7 dní, do skleněné (hnědé) lékovky.
Můžete použít naši od koloidních kovů. Víčko slouží pro dávkování-odměřování.


Příklad:
50 g kyseliny askorbové + 25 g jedlé sody + 150 ml vody = 200 ml askorbanu sodného.
V 1 ml tohoto roztoku je 0,25 g vitamínu C. Jedno víčko od naší lékovky (8-9 ml) obsahuje cca 2,25 g vitamínu C.


Skladování:
Takto připravený askorban sodný má neutrální ph a je bakteriologicky nestabilní. Je potřeba jej skladovat lednici, nejlépe v tmavé skleněné lahvi. Vitamín C oxiduje na světle a při přístupu vzduchu. Lahvičku vždy dobře uzavřete.
Vyrobené množství spotřebujte do 5 - 7 dní od výroby.


Užívání:
Vitamín C se vylučuje v průběhu 2 až 3 hodin. Dobu vstřebávání / vylučování lze prodloužit užitím po jídle.


Zvýšení účinnosti
Pokud je vitamín C užíván spolu s bioaktivními látkami, které se nachází v ovoci nebo zelenině, zvyšuje se biologická
aktivita vitamínu C až 25x.


Dávkování:
Máme léty vyzkoušeno, že pokud se užívá dlouhodobě minimálně 3-4 gramy na den (rozdělených do několika dávek),
vyhýbají se lidem všechny nemoci z nachlazení, nebo mají tak lehký průběh, že je nelze považovat za nemoc.
Obecně platí, že léčebná dávka začíná na 100 mg vitamínu C na 1 kg hmotnosti. U člověka, který váží 70 kg, bude tato
léčebná dávka začínat na 7g/den (rozdělených do několika dávek).
Potřeby organizmu se neustále mění. Na začátku dodávání vitamínu C může být metabolizováno 10g i více bez příznaků
předávkování.
Ph neutrální vitamín C lze s úspěchem používat i u malých dětí. Máme pozitivní zkušenosti s užíváním od cca 2 let věku
dítěte. Při podávání dětem, dbejte na kvalitu vstupních surovin!

Projevy předávkování
Pokud jednorázově přijmete více vitamínu C než je váš organismus schopen zpracovat, projeví se to zpravidla průjmem.
Dalším projevem, ale méně častým je kopřivka nebo zčervenání v okolí kloubů. Obojí je snaha organismu o rychlé
vyloučení přebytků vitamínu C.
Naše zkušenost ukazuje, že pokud užíváte čistou kyselinu askorbovou např. v želatinových tobolkách, je bezpečná
jednorázová dávka, která nevyvolá průjem do 1200 mg. Další stejně velikou dávku můžete vzít za cca 3 hodiny.
Pokud budete užívat askorban sodný, toto množství je významně vyšší. Budete to muset vyzkoušet, ale je jisté, že
jednorázová dávka 3000 mg vám nezpůsobí příznak předávkování v podobě průjmu. Běžně lze v preventivním dávkování
užívat dávky okolo 5000 mg pro dospělého jedince.


Některá důležitá fakta
- vitamín C lze použít jako bezpečné antihismatikum
- vysoké dávky vitamínu C se používají jako protijed při různých otravách
- vitamín C má přímý vliv na kosti a chrupavky
- nemoci srdce a cév v pokročilém věku jsou velmi často způsobeny dlouhodobým nedostatkem vitamínu C
- od 3 g/den vitamínu C se začínají detoxikovat a regenerovat játra

Rychlé zdroje vstupních surovin
Pokud chcete začít co nejrychleji, tak nejdostupnější vitamín C v prášku zakoupíte v DM drogerii. Podle ceny, která se
pohybuje okolo 60 Kč za 100 gramů, se jedná zřejmě o potravinářskou kvalitu. Jedlou sodu (hydrogenuhličitan sodný)
nejrychleji zakoupíte v lékárně. Budete chtít jedlou sodu v prášku v lékopisné kvalitě od firmy Vitar. Při nákupu je potřeba zdůraznit "v prášku" jinak vám prodájí tabletky, které nelze použít. Cena za 100 gramů je cca 30-40 Kč. Jedlou sodu pro vaření, která je běžně dostupná v obchodech s potravinami, nikdy nepoužívejte. Jsou v ní použity soli hliníku, aby nehrudkovatěla. A to je přisada, kterou jistě do svého těla nechcete dodávat.


Nezodpovězené otázky
Již jsme viděli mnoho případů lidí a celých rodin, kde je doložitelná vyšší metabolizace (potřeba) vitamínu C než u zbytku
populace. Pokud není zajištěna, dochází vždy k rozvoji podobných nemocí, které se obecně považují za dědičné. Náš
názor je, že nejsou dědičné konkrétní choroby, ale zvýšená metabolizace (potřeba) vitamínu C. Viděli jsme tuto poruchu
zatím jen u lidí se slovanskými kořeny.z webu H-poradna.cz