Červen 2015

Pevné nehty

8. června 2015 v 9:14 Kosmetické vychytávky
.....mívala jsem stejný problém, měkké třepivé nehty, časté záděrky ...... vyzkoušela jsem kde co mi kdo poradil, utratila jsem nemálo peněz za přípravky, které byly akorát na dvě věci (asi tušíte jaké), a po čase mi kamarádka poradila fintu, díky které mám dodnes nehty pevné, lesklé, netřepivé, které musím jen zapilovávat (stříháním je lámu).
Stačí na to úplně obyčejný olej (kromě motorového jakýkoliv) ..... asi půl deci oleje nalít do mističky a ohřát na teplotu, jakou snesete (cca 55-60 st.C), a konečky prstů v něm máčet tak dlouho, jak vydržíte, po chvilkách, dokud olej nevychladne. Pak otřít do sucha do ubrousku. Dělala jsem si tuto nehtovou lázeň 1-2× týdně a po cca měsíci už jsem registrovala zlepšení.

Dnes si dělám nehtovou lázeň 1-2× do měsíce, spíš jen kvůli kůžičce kolem nehtů a jako prevenci proti záděrkám. Je to levné a opravdu účinné.

z webu Arome

Rozpraskané paty

1. června 2015 v 22:00 Kosmetické vychytávky
Přidávám několi čtenářských rad, které jsem časem nasbírala na různých forech....Pokud máte svůj vlastní recept a chcete se podělit, tak ráda přidám.


- Na prasklé paty trpí můj 14 letý syn, zkoušeli jsme vše možné, i speciální mastičky a krémy z lékárny a nic nepomáhalo.
Pak jsem v jednom časopise četla čtenářskou radu na tohle téma - a to nastříkat AKUTOLEM. Zkusila jsem to a fakt to funguje.
Ne že by mu paty přestaly praskat definitivně, ale už to není tak často a hlavně se to rychle zahojí. Jinak chodil stále s krvavou ponožkou a o chození v létě na boso nemohla být řeč. ;)

- Mám tip, zaručený od táty, který tím trpí celý život. Večer naplácat na nohy tvaroh, zabalit do igelitu a dát ponožku. Ráno to strašně smrdí, ale pomůže!

- Mně naštěstí nepraskaj, ale mám je suché, tak je pravidelně odřu takovou šmirgl rašplí, na noc namažu mastí Calcium Pantotenicum a nasadím ponožky.

- Kromě břitvy od Schollu mi po všech zoufalých pokusech zabral krém od Schollu, je to malá tubička a úplný zázrak!!! Je drahá, ale stojí za to, účinkuje rychle, do pár dnů bylo po problému, jen se mi vyhojily nejhlubší praskliny a nové už se neudělaly.